15.1 C
Nitra
piatok, 24 mája, 2024

Jaroslav Bihari z Borovej: Toto je čistý rasizmus! Reakcia pošty na situáciu(video)

Obyvatelia Nitry na ulici Borovej, ktorú obýva predovšetkým domáca rómska komunita, dnes dostali poriadny šok.

„Ochorela nám poštová doručovateľka, a tak sem, prosím pekne, doviezli poukážky na sociálne dávky autom a ochrankou,“ povedal nám rozčúlene Jaroslav Bihari, ktorý na ulici býva.

„Lovári“ spod Zobora chcú zmeniť život rómskej komunity k lepšiemu, pridal sa k nim aj známy muzikant!

YouTube video

„My nie sme žiadna osada, aby nám sem takto dávky vozili, vieme ich dostať normálne do schránky, ako ľudia. Namiesto toho si pozrite video, poukážky na dávky dávali ľuďom cez okienko. Je to, prosím normálne?! Sme civilizovaní občania! Toto je rasizmus prvého stupňa,“ otvorene pomenoval situáciu na Borovej Jaroslav Bihari, ktorý je jedným zo spoluzakladateľov OZ Lovári.

Krátko zverejnení videa sa nám ozvala poslankyňa mesta Nitra Jarka Králová, ktorá sedí s Jaroslavom Bihárim v komisii pre životné prostredie, verejný poriadok a komunálne činnosti. Ako nám povedala, nemohla veriť vlastným očiam, keď video uvidela. „Toto je novinka? Takto sa budú rozdávať sociálne dávky aj v iných mestských častiach? Aj tam, kde Rómovia nežijú? Aký je na to dôvod? Je to neprípustné a neviem sa s tým stotožniť,“ povedala poslankyňa.

AKTUALIZOVANÉ:

VYJADRENIE SLOVENSKEJ POŠTY


Odberné miesta v tejto lokalite sú len zriedka označené číslami domov a schránkou s menom adresáta, čo spôsobuje vážne problémy pri doručovaní zásielok. Doručovateľka, ktorá na rajóne pracuje a dobre pozná danú lokalitu, ochorela, preto sme zvolili alternatívny spôsob doručenia poukazov na štátne sociálne dávky – služobným autom. Tento spôsob doručovania, teda doručovanie služobným autom, volíme kedykoľvek aj v inom doručovacom rajóne, keď sú doručovatelia práceneschopní a pod. Keďže tento mesiac začalo doručovanie sociálnych dávok zmenenou technológiou (na poštových poukazoch) a chceli sme predísť nesprávnemu doručeniu poukazov, resp. ich ponechaniu na pošte, keďže ich niet „do čoho“ doručiť, rozhodli sme sa pre takýto spôsob doručovania. Zvolili sme ústretový prístup v novej situácii (aj keď sa pre adresátov sociálnych dávok nič nemení) a chceli sme predísť nezrovnalostiam – napr. strate či nesprávnemu doručeniu poukazov so sociálnymi dávkami. Ochrana doručovateľov strážnou službou je v spomínanom doručovacom rajóne zavedená už viac rokov po skúsenostiach z ohrozovania poštových doručovateľov vulgárnymi verbálnymi atakmi. Pre riadne, včasné a presné doručenie nielen poukazov, ale aj iných typov poštových zásielok by veľmi pomohlo, ak by boli nehnuteľnosti riadne označené súpisnými a orientačnými číslami a boli by zabezpečené poštové schránky označené menom adresáta.

(nn)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x