18.1 C
Nitra
piatok, 24 mája, 2024

Štefek: Futbal v Nitre bez mesta existovať nemôže. Výšku dlhu FC voči mestu nikto NEPOZNÁ

Okolo nitrianskeho futbalu je zasa horúco, a to, čo sa tam deje, nie je normálne. Najnovšie sa k tomu vyjadril aj primátorský kandidát Štefan Štefek prostredníctvom sociálnej siete.

„Je mi ľúto detí, je mi ľúto ich rodičov a rovnako mi je ľúto situácie, ktorá je v FC Nitra. Lebo je to vďaka nečinnosti…To, čo sa deje v našom meste s futbalom – vlastnícke vzťahy, budúca účasť-neúčasť v III. lige a s tým spojený osud mládežníckej akadémie by nemalo byť nikomu z nás tak úplne ľahostajné.

A predsa…. Riešenie vecí na poslednú chvíľu tak, ako sme boli toho svedkami na včerajšom rokovaní mestského zastupiteľstva, ktoré sa týkalo komu prenajať futbalový areál mesta, či futbalovému klubu, či ŠKF Sereď alebo FC Nitra. Upozorňoval som na to 3 roky, no mal som byť tvrdší.

Čítajte aj Vojna medzi FC Nitra a mestom: Skončí futbalová Akadémia?

Nájomná zmluva je povinný doklad pre získanie licencie a má byť zaslaný na SFZ poštou najneskôr 16.5. Rokovanie zastupiteľstva začalo 16.5. o 16.00 hod. a poštu zatvárali o 19.00. Rýchlo, rýchlo….

Na prvý pohľad sa zdalo zaujímavé, že od tohto leta sa bude v Nitre hrať opäť Fortuna liga, čo tam po tom, že pod názvom Sereď… Pre mňa bolo jediné prijateľné riešenie fúzia Seredi do FC, tak ako to odporúčal SFZ, všetky ostatné riešenia boli zlé a ešte horšie. A k fúzii neprišlo.

Štefek: Futbal v Nitre bez mesta existovať nemôže. Výšku dlhu FC voči mestu nikto NEPOZNÁ
Štefan Štefek

Preto som sa rozhodol za danej situácii hlasovať proti nájmu pre Sereď. Keď je to táto NITRA. Terajšie vedenie mesta malo čas 3 roky všetky problémy okolo FC riešiť, ale zašlo to priďaleko.

Primátor (štatutár) mesta sa nemôže nečinne pozerať na to, čo sa deje v FC Nitra. V novom areáli za 8 mil. eur, ktoré sme zaplatili my všetci, si nemôže robiť kto chce, čo chce. Treba vedieť buchnúť po stole a povedať a dosť.

Áno, je to zložité, údajne sa aj rokovalo, ale bezvýsledne. Futbal a ani žiaden šport v Nitre alebo kdekoľvek inde nebude fungovať bez autority primátora. My nemáme ani jedno, ani druhé…

Prečítajte si aj FC Nitra je na prahu totálneho krachu! Je bez peňazí, hráčov a asi aj možnosti získania nových, ale i bez majetku! Kde sa až zastaví jeho pád?

Mal som byť prísnejší aj sám na seba, keď som 10.1. napísal pánovi Hattasovi SMS, kde som ho žiadal o stretnutie kvôli FC Nitra. To, čo sa deje, sa deje na našom pozemku. Predstavenstvo v cudzej firme, v inom duševnom vlastníctve….

Mohol by som sa tešiť, že konečne po troch rokoch bol vypočutý môj návrh, aby platba za energie prešla z FC na mesto. Nie, neteším sa.

Tak, ako sa neteším z toho, že pre manažérske zlyhanie vyúčtovania dotácii a zaplatenie dlhu voči mestu, ktorého skutočnú výšku nikto nepozná, ani včera ju nikto nevedel presne povedať, FC Nitra nedostalo na svoju činnosť a energie od mesta ani cent!

Je pre mňa nemysliteľné, aby rodičia vyberali príspevky na úhradu prenajatých kontajnerov, kde sa ich deti prezliekajú. Týka sa to 360 detí v nedôstojných podmienkach a ešte si to aj platia. To je hanba.

A keď sa ma o tom hovoriť na rokovaní zastupiteľstva, tak niektorí poslanci radšej odišli, aby bolo zastupiteľstvo neuznášaniaschopné.

Toto musíme okamžite a zásadne vyriešiť. Lebo aj tí Á-čkoví chlapci, hrajúci 3-ligu, reprezentujú naše mesto, našu Nitru.“

text: Štefan Štefek, fb

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články