19.1 C
Nitra
nedeľa, 26 mája, 2024

Stavanie májov v okolí Trnavy budú sprevádzať ľudové zábavy a folkloristi

Tradičné stavanie májov pripravujú na nadchádzajúci víkend vo viacerých obciach trnavského regiónu. Zvyky a tradície stavania spolu s miestnymi folkloristami si pripomenú od piatka do nedele (28. – 30. 4.) v Špačinciach, Ružindole, Suchej nad Parnou aj v Dolnej Krupej, Jaslovských Bohuniciach či Voderadoch. Informovala o tom Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Trnava Tourism.

Ako prví chcú postaviť máj v Špačinciach miestni hasiči, v piatok od 17.00 h ich možno vidieť pri kultúrnom dome, kultúrny program má pripravený detský folklórny súbor Špačinčanka. V sobotu sa v Ružindole pri kultúrnom dome podľa starostu Petra Galanského stretnú odvážni a najsilnejší muži z obce, aby v sprievode harmonikára máj postavili. Už druhý rok bude podujatie spojené aj s Detským Rošindolským trhom. Nebude chýbať ani vystúpenie folklórneho súboru Rošindolčané.

V nedeľu sa pripoja k zachovaniu starých obyčajov ďalšie obce, o 15.00 h Dolná Krupá na Námestí L. van Beethovena, o 16.00 h Biely Kostol, kde vystúpia folklórny súbor Bílokostolčané a detský folklórny súbor Bílokostolanček. O 17.00 h v Jaslovských Bohuniciach sa začne podujatie sprievodom spolkov na Námestie sv. Michala, zahrá dychová hudba Dubovanka a vystúpi súbor Blavanka. Voderady sa pripoja o 18.00 h. Starostka obce spolu s deťmi a členmi futbalového klubu ozdobia máj a za sprievodu skupiny Borovienka ho prenesú a postavia aj s hasičmi v centre obce na Zichyho námestí. Zábava bude pokračovať do večerných hodín v Kultúrnej zóne. Na 19.00 h pripravili stavanie mája v Suchej nad Parnou pred kultúrny dom, kde bude sprievodný program v podaní dychovej hudby Suchovanka a Suchovského speváckeho zboru.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x