19.1 C
Nitra
nedeľa, 26 mája, 2024

Košice: Oslavy Dňa mesta odštartujú v piatok, ponúknu množstvo podujatí

Hudobno-tanečné vystúpenia, športové aktivity, výstavy a ďalšie kultúrne podujatia prinesie 29. ročník osláv Dňa mesta Košice, ktorý sa oficiálne začne v piatok (28. 4.) a potrvá do 7. mája. Oslavy sa budú niesť v znamení 600. výročia udelenia druhej erbovej listiny mestu. Informuje o tom mesto Košice na sociálnej sieti.

„Košičanky, Košičania i návštevníci mesta sa môžu tešiť na Košickú svetelnú párty, Košické Benátky, historický prepad vláčika, stavanie mája, veľkolepý Galaprogram Dňa mesta Košice s významnými hosťami, tradičný slávnostný ceremoniál Dňa mesta Košice spojený so slávnostným odovzdávaním ocenení primátora mesta a mnoho ďalšieho,“ uvádza.

Oslavy otvorí v piatok od 17.00 h v centre mesta podujatie Košice (DJ’s) On Air. Veľkým pódiom sa stane Fontána znamení na Hlavnej ulici, kde odznejú svetové hudobné hity, ktoré doplnia hudobné a tanečné vystúpenia. Na víkend sú okrem iného naplánované vystúpenia folkloristov. V pondelok (1. 5.) je na programe aj Tanec v meste. „Roztancovaná celá Hlavná ulica prinesie na viacerých miestach všetky známe tanečné žánre,“ uvádza mesto v bulletine s tým, že súčasťou tohto programu bude aj skupina Peter Bič Projekt. Oslavy sa oficiálne skončia 7. mája, keď je naplánovaný i Sprievod rytierov.

Sprievodnými akciami budú napríklad trh tradičných remesiel, festival vín, výstava bonsajov, bábkové predstavenie, otvorenie letnej sezóny archeologického komplexu Dolná brána, odomykane brány Zoo Košice, športová olympiáda mestských častí a ďalšie.

Deň mesta Košice pripadá na 7. mája. Oslavy sa viažu na udalosť z roku 1369, keď kráľ Ľudovít Veľký udelil Košiciam prvú erbovú listinu, a to ako prvému mestu v Európe.

Bližšie informácie o programe tohtoročných osláv sú zverejnené na webovej stránke mesta.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x