13.1 C
Nitra
piatok, 12 apríla, 2024

Staré divadlo v Nitre: Zakúpte vstupenku aj pre našich nových susedov z Ukrajiny, pridajte sa k peknej aktivite

Milé diváčky a milí diváci,
pred niekoľkými dňami sme si pripomenuli neslávne výročie invázie ruských vojsk na Ukrajinu. Na základe tejto udalosti prišli na Slovensko tisíce ľudí, ktorým sme sa spoločne s vami snažili od začiatku pomáhať, ako to len šlo. Mnohí z nich sa v Nitre zabývali a dnes sú už súčasťou našej spoločnosti.

Staré divadlo v Nitre: Zakúpte vstupenku aj pre našich nových susedov z Ukrajiny, pridajte sa k peknej aktivite
Staré divadlo Karola Spišáka v Nitre

Napriek tomu ich situácia stále nie je jednoduchá a hoci už často majú kde bývať a čo nosiť, môže im chýbať ďalší zo základných pilierov života – umenie a kultúra. Najmä rodinám s deťmi, pre ktoré sú primárne určené naše predstavenia, môže práve táto dvojica odvetví priniesť zážitok, pomôcť spríjemniť dni, ale aj umožniť kontakt so slovenským jazykom, cítiť sa plnohodnotnou súčasťou našej spoločnosti a začleniť sa do každodenného života u nás.

Pridajte sa k Dorotke na ceste za čarodejníkom do krajiny OZ

Preto sme sa pri tomto výročí, opäť v spolupráci s o.z. Podaj mi ruku, rozhodli ponúknuť vám možnosť zakúpiť vstupenku nielen pre seba, ale aj pre našich nových susedov z Ukrajiny. V minulosti ste u nás mohli pomáhať prostredníctvom darovania gastrolístkov, dnes môžete v rámci našej aktivity „Podaj mi vstupenku“ potešiť aj ich ducha. Pretože pre ľudí z Ukrajiny môžu aj takéto malé gestá znamenať veľa. Ako nám napísala jedna z našich ukrajinských diváčok: „Ďakujem veľmi pekne za príležitosť cítiť sa nažive!“

Vstupenky môžete zakúpiť v pokladnici Starého divadla hodinu pred každým predstavením alebo v pracovných dňoch v týchto časoch:
8.00 – 12.00
13.00 – 16.00
V marci a apríli môžete zakúpiť vstupenky na aprílové nedeľné predstavenia. Všetky poputujú z divadla priamo rodinám v núdzi, ktoré sú v kontakte s o.z. Podaj mi ruku v Nitre.

Ďakujeme, že spolu s nami pomáhate!
Vaše Staré divadlo.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x