16.1 C
Nitra
piatok, 24 mája, 2024

SPF: Kandidát Marušák klamal počas výberového konania

Podpredseda strany SMER – slovenská sociálna demokracia Richard Takáč vyzýva ministra pôdohospodárstva Samuela Vlčana, aby neodporúčal vláde Slovenskej republiky vymenovať Petra Marušáka za generálneho riaditeľa Slovenského pozemkového fondu (SPF).

Peter Marušák je blízky človek dosluhujúceho šéfa SPF Jána Marosza, je jeho spolužiakom zo strednej školy. Spomedzi kandidátov na post generálneho riaditeľa SPF išlo o kandidáta, ktorého si do svojho pracovného kolektívu privolal práve Ján Marosz. Marušákove vymenovanie by bolo pokračovaním vzniknutého chaosu na SPF. Okrem iného je v konflikte záujmov, keďže sám sebe prenajíma pozemky, ktoré len papierovo prepísal na rodinného príbuzného. Z hľadiska odbornosti a manažérskych zručností boli v šestici uchádzačov lepší kandidáti, Peter Marušák dopadol najhoršie. Nehovoriac o tom, že Marušák klamal už počas samotného výberového konania.

Ľubomír Haviernik: Riaditeľ SPF fond používa ako svoju POLITICKÚ nástenku. ÚTOČÍ na starých kolegov, ktorých označuje za korupčníkov (video)

Po prevalení škandálov Jána Marosza to bol práve Peter Marušák, ktorý ho „plnohodnotne“ zastupoval a v nastavenej pracovnej línii pokračoval. Aj preto je tento najbližší spolupracovník Jána Marosza podľa môjho názoru spoluzodpovedný za súčasný stav SPF. Je nepochopiteľné, že komisia tieto fakty nezobrala do úvahy pri hodnotení kandidátov.

Zdroj: Richard Takáč, podpredseda strany SMER – slovenská sociálna demokracia

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x