11.1 C
Nitra
streda, 10 apríla, 2024

Na Vianoce mali pohotovosť aj hasiči, zasahovali až pri 152 udalostiach

Príslušníci Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) počas vianočných sviatkov zaznamenali celkom 152 udalostí, pri ktorých bola potrebná ich pomoc. Celkový počet výjazdov hasičov bol počas vianočných sviatkov nižší ako v obvyklé dni ich služby, informuje v tlačovej správe Katarína Križanová, hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru.

Hasiči zasahovali 24. decembra pri 56 udalostiach, z toho najviac pri technických výjazdoch (25-krát), pri dopravných nehodách zasahovali jedenásťkrát, k požiarom ich vyslali pätnásťkrát a pri ekologických výjazdoch zasahovali v piatich prípadoch.

Na 1. sviatok vianočný zasahovali hasiči 53-krát, pričom ich pomoc bola potrebná pri 20 požiaroch, 18-krát boli vyslaní k technickým udalostiam, 13-krát zasahovali pri dopravných nehodách a vykonali tiež dva výjazdy k ekologickým udalostiam.

Na 2. sviatok vianočný, teda 26. decembra, sa počet výjazdov hasičov znížil na 43. Príslušníci HaZZ zasahovali pri 18 technických udalostiach a siedmich dopravných nehodách, 15-krát bola ich pomoc potrebná pri požiaroch a trikrát boli vyslaní k ekologickým výjazdom.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články