14.1 C
Nitra
sobota, 25 mája, 2024

V prípade novoročného požiaru v Nitra už začala polícia trestné stíhanie

Novoročný požiar polyfunkčnej budovy v Nitre už má v rukách polícia, ktorá začala trestné stíhanie vo veci pre trestné činy všeobecné ohrozenie a poškodzovanie cudzej veci. Či sa vinníka podarí nájsť je v tejto chvíli skôr pre vešticu, isté však je, že pre desiatky ľudí sa rok 2023 začal veľmi zle.

Požiar polyfunkčnej budovy na tržnici Polygon v Nitre postavil pár desiatok minút po polnoci zo Silvestra na Nový rok na nohy desiatky hasičov nielen z Nitry, ale aj z okolia, ba dokonca zo Zlatých Moraviec a Topoľčian. Ľudia v panike opúšťali svoje príbytky a približne desať bytov oheň zničil úplne. Keďže v Nitre sa na Silvestra strhlo hotové pyrotechnické šialenstvo, ktoré mohlo, a zrejme aj spôsobilo veľký požiar, prípad si už prevzala aj polícia, ktorá o niektorých veciach informuje v statuse na sociálnej sieti.

Presnú príčinu požiaru aj vzniknuté škody stále vyšetrujú

Polícia hneď v úvode píše, že na prípade požiaru polyfunkčnej budovy intenzívne koná. Prvý januárový deň 2023 v Nitre sa podľa polície bohužiaľ zapíše do knihy katastrof. Na streche budovy na Cintorínskej ulici sa pred druhou hodinou v noci rozhorel veľmi intenzívny požiar. „Na základe mnohých hlásení na tiesňové linky boli k udalosti vyslaní hasiči a všetky záchranné zložky. Niekoľko hodinový boj so živlom si vyžiadal našťastie len obrovské materiálne škody. Jedna osoba bola hospitalizovaná na pozorovaní, pretože sa nadýchala splodín horenia,“ uviedla polícia a dodala, že na miesto udalosti boli privolaní špecialisti z Kriminalistického a expertízneho ústavu a statik.

Obrovský požiar v Nitre zrejme spôsobila silvestrovská pyrotechnika

Z horiaceho pekla utekali v Nitre na Nový rok desiatky vystrašených ľudí

Niekoľko desiatok obyvateľov však muselo byť evakuovaných a viacerým z nich poskytol tím posttraumatickej intervencie Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre psychologickú pomoc. „Vyšetrovateľ Policajného zboru začal na základe zistených skutočností trestné stíhanie vo veci pre trestné činy všeobecné ohrozenie a poškodzovanie cudzej veci,“ dodala na záver polícia, podľa ktorej presná príčina požiaru a vzniknuté škody sú naďalej predmetom vyšetrovania.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články