6.5 C
Nitra
pondelok, 19 februára, 2024

Soročinová: Oni si svojvoľne vyhlásili núdzový stav, aby si opäť nahrabali peniaze na priamych zákazkách!

Chceli byť iní ako tí pred nimi, chceli byť čistí a svätí ako samotné písmo sväté, no robia zrejme to isté ako tí, na ktorých ukazovali prsto, a ktorých tak strašne kritizovali.

Igor Matovič pred vlaňajšími parlamentnými voľbami ukazoval na vlády Petra Pellegriniho a Roberta Fica ako sa obohacujú na všetkom možnom a ako vraj kradnú ako straky. A ajhľa, doba sa vracia, lenže v prevedení Matoviča a jemu slúžiacich ministrov. Poukazuje na to v statuse vyštudovaná diplomatka Monika Sofiya Soročinová, ktorá si všimla jednu veľmi zaujímavú vec.

Vyhlásenie núdzového stavu tu nie je preto, aby chránili zdravie obyvateľstva

Soročinová: Oni si svojvoľne vyhlásili núdzový stav, aby si opäť nahrabali peniaze na priamych zákazkách!
O tomto hovorí vo svojom statuse Monika Sofiya Soročinová. Zdroj: FB / Moniky Sofiya Soročinová.

Monika Sofiya Soročinová hneď v úvode píše, že vo svojom príspevku k „vyhláseniu núdzového stavu“ zo stredy 24.11.2021 vyzvala ľudí aby sledovali web sídlo Centrálneho registra zmlúv, lebo sa tam určite budú diať zaujímavé veci. „A je to tu. Hneď na druhý deň, teda vo štvrtok 25.11.2021, bola ministrom zdravotníctva Lengvarským podpísaná zmluva v hodnote 26 000 000 eur. Áno, 26 miliónov eur!!! Neuveríte na čo! Na nákup ANTIGÉNOVÝCH Covid RÝCHLOTESTOV. A teraz sa podržte, v počte 10 000 250 kusov s dodávkami v období 13.12. až 28.1.,“ informuje Soročinová a dodáva, že ako hľadá tak hľadá, ani na web sídle ministerstva zdravotníctva, ani na web sídle Úradu pre verejné obstarávanie nenachádza absolútne žiadnu zmienku o vyhlásení verejného obstarávania na nákup takýchto testov!

Soročinová: Prečo mešká príprava Slovenského pavilónu v DUBAJI?

Čo to znamená? „Že vyhlásenie núdzového stavu tu nie je preto, aby chránili zdravie obyvateľstva, tak ako sa nám to snažil nahovoriť ten díler vodky. Oni si svojvoľne vyhlásili núdzový stav preto, aby si opäť nahrabali peniaze na priamych zákazkách a vyhli sa pritom verejným obstarávaniam, ktoré by mimo núdzového stavu museli podľa zákona robiť,“ šokuje vyštudovaná diplomatka Monika Sofiya Soročinová a na samý záver dodáva: „Jedno je ale čudné, kde tak narýchlo zo dňa na deň našli firmu, ktorá im za 26 000 000 eur dodá vyše 10 miliónov testov Žeby zase nejakí kamoši z mokrej štvrte? Sledujme, čo sa bude diať ďalej…“

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články