23.1 C
Nitra
piatok, 12 apríla, 2024

Šokujúce slová francúzskeho novinára: „Očakával, že sa na Ukrajine stretnem s medzinárodnou brigádou, no ocitol som sa tvárou v tvár s Pentagonom!“ (VIDEO)

Vojna na Ukrajine trvá už viac ako dva mesiace. Ukrajinci vzdorujú ruským vojakom statočne! To hovorí propaganda, lenže veci sa majú predsa len trochu ináč. Ako, to sa dostáva pomaly na svetlo sveta.

Spomínate si ako ukrajinský prezident a „sluha národa“ Volodymyr Zelenskyj žiadal na začiatku konfliktu ľudí zo zahraničia, ktorí majú skúsenosti s bojom vo vojne, aby prišli pomôcť Ukrajine? Nuž a pomoc skutočne prišla. Dokonca až z ďalekej Ameriky. Svedčia o tom i slová francúzskeho novinára, ktorý bol istý čas na Ukrajine a dnes o tom vo videu na rumble.com hovorí na plné ústa. Pri jeho vyjadreniach je zrejmé, prečo z USA prúdi k nášmu východnému susedovi taká výdatná vojenská pomoc.

O vstupe do ukrajinskej armády rozhoduje – Američan!

Francúzsky bezplatný spravodajský televízny kanál CNews priniesol rozhovor s francúzskym novinárom, ktorý hneď v úvode rozhovoru vo videu priznáva, že sa práve vrátil z Ukrajiny, kde strávil osem dní pričom sprevádzal francúzskych dobrovoľníkov. Aj on spomína, že na začiatku bola výzva prezidenta Zelenského, ktorý povolával medzinárodných dobrovoľníkov s bojovými skúsenosťami. „A som sprevádzal troch Francúzov, z ktorých jeden bol predtým vojakom. A ďalší dvaja spoločne bojovali v Rojave proti ISIS. Takže ľudia sa bojovými skúsenosťami,“ hovorí ďalej francúzsky novinár a dodáva, že s nimi strávil niekoľko dní bol, rovnako ako oni, veľmi prekvapený. A to keď zistil, že aby bolo možné vstúpiť do ukrajinskej armády sú tu ešte Američania, ktorí tomu velia.

Toto nie je vojna o Ukrajinu, ale o nový svetový poriadok, píše Eduard Chmelár

„Donútili nás zastaviť na hraniciach, potom sme boli konfrontovaní s Američanom, ktorý nám prišiel povedať: „Ja tu velím! Nie Ukrajinci. Ja tu velím!“ Hovorím o výcviku a prijímaniu medzinárodných dobrovoľníkov do ukrajinskej armády,“ vysvetľuje francúzsky novinár, ktorému vraj Američan dokonca povedal aj svoje meno. Bol to veterán z vojny v Iraku, čo si o ňom aj overil. „Veľmi ma prekvapilo násilie v slovách tohto Američana. Keď ale videl, že sme novinári povedal nám, aby sme odišli. Potom bol síce už trochu pokojnejší, ale i tak neustále opakoval: „Ja tu velím!“ Neskôr nám povedal: „Vytiahnite si čipy z mobilov. Najmä tie medzinárodné. Dáme vám iné čipy.“ A potom sme podpísali zmluvu, zmluvu do konca vojny!“ pridáva francúzsky novinár.

Svedectvo Francúza o tom, že… (video)

Oficiálne nie je na Ukrajine americká armáda, ale…

„A kto tomu velí? Sú to Američania! Videl som to na vlastné oči. Oficiálne to, samozrejme, nie je americká armáda. Ale predsa… Nechcú to priznať. Je tam americká stopa,“ konštatuje francúzsky novinár, podľa ktorého je to dosť významné. „Vieme, že včera poslali sto nových zbraní s názvom Switchblade. Sú to akési drony, ktoré sa odpaľujú z mínometov, a potom ich môžete diaľkovo ovládať.

Takže nové zbrane,“ prízvukuje francúzsky novinár a dodáva, že oficiálne by to Američania neurobili, ale robia to. „Cez to všetko sú tam, a to je pravda. Mal som dojem, že okrem romantického aspektu tejto vojny som očakával, že sa stretnem s medzinárodnou brigádou, ale ocitol som sa tvárou v tvár s Pentagonom,“ končí video s rozhovorom s francúzskym novinárom. A na samý záver je ešte jedna zaujímavý poznámka: „Američania budú s Rusmi bojovať do posledného ukrajinského vojaka!“

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články