10.4 C
Nitra
štvrtok, 11 apríla, 2024

ŠOK: Školám prišli REKORDNÉ NEDOPLATKY za teplo, Stará Ľubovňa hľadá riešenie

Rekordným nedoplatkom čelia školy v Starej Ľubovni, ktoré v týchto dňoch dostali zúčtovacie faktúry za teplo za minulý rok.

Informoval o tom primátor mesta Ľuboš Tomko na sociálnej sieti. Ako ďalej konkretizoval, zlá situácia je v školách, ktoré majú vlastný zdroj tepla, teda plynové kotly alebo tepelné čerpadlá. Ako príklad uviedol Základnú školu Levočskú, ktorá má nedoplatok za plyn takmer 29-tisíc eur či Materskú školu Vsetinskú s nedoplatkom takmer 14-tisíc eur.

Mesto Nitra: Interní zamestnanci nie sú odborne spôsobilí alebo nemajú žiadne skúsenosti (?!), výsledky kontroly Inšpektorátu práce

Podľa primátora mesta sú nové zálohové platby pre rok 2023 pre školy neúnosné a likvidačné. Mesačne by podľa nich mali zaplatiť približne sedemnásobne viac za teplo oproti vlaňajšku.

Kým v Základnej škole Levočskej predstavovala v starom roku mesačná platba 1 401 eur, v novom je to takmer 11-tisíc eur, v prípade Materskej školy Vsetinskej je to nárast zo 688 eur na 5 129 eur. Podobný nárast čaká aj Základnú školu Podsadok, a to zo 459 eur na viac ako 3 000 eur. Ako ďalší príklad uviedol Tomko Základnú umeleckú školu. Mesačne tam za teplo vlani platili 341 eur, v tomto by to malo byť 2 159 eur. Zároveň dodal, že mesto intenzívne pracuje na riešení vzniknutej situácie a o ďalšom postupe bude včas informovať.

foto: Stará Ľubovňa, fb ĽT

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články