15.1 C
Nitra
piatok, 24 mája, 2024

Slovensko spúšťa očkovanie vakcínou NOVAVAX

Ako informovalo Ministerstvo zdravotníctva SR, Slovensko spúšťa očkovanie novou vakcínou Novavax. Ako uviedlo na svojej fb stránke, táto vakcína je vhodná aj pre tých, ktorí mali medicínsku kontraindikáciu na doteraz schválené vakcíny proti ochoreniu COVID-19.

Očkovanie bude, podľa MZ SR, spustené od štvrtku 10.3.2022 vo vakcinačných centrách Fakultnej nemocnice Trnava a Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Banskej Bystrici, od piatku 11.3.2022 vo vakcinačnom centre Fakultnej nemocnice Prešov, pričom sa postupne pripoja ďalšie subjekty.

Vakcína od Novavaxu funguje na rovnakom princípe ako vakcíny proti chrípke

Od pondelka 14.3.2022 budú vakcíny dostupné na očkovanie v 46 centrách v rámci celého Slovenska.

Novavax je proteinová vakcína a funguje na rovnakom princípe ako očkovacie látky, ktoré sa dlhodobo používajú napríklad proti chrípke, žltačke či rakovine krčka maternice. „Moderné mRNA vakcíny sa ukázali ako bezpečné a účinné, ale ak máte napriek tomu výhrady k tomuto typu vakcín, vakcína od spoločnosti Novavax predstavuje tradičnejšiu alternatívu,“ uviedlo ministerstvo.

Zaregistrovať sa na očkovanie touto vakcínou môžete stránke nczisk.sk.

Zdroj: fb, MZ SR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články