24.1 C
Nitra
sobota, 22 júna, 2024

Vakcína od Novavaxu funguje na rovnakom princípe ako vakcíny proti chrípke

Vakcína od spoločnosti Novavax, pre ktorú sa tento týždeň spustila registrácia, funguje na rovnakom princípe ako očkovacie látky používané proti chrípke či žltačke. Informovala o tom hovorkyňa Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) Alžbeta Sivá.

Piata schválená vakcína Európskou liekovou agentúrou (EMA) je založená na báze proteínu. „Odborníci do nej vkladajú nádej z dôvodu, že by mohla presvedčiť aj zarytých odporcov očkovania, ktorí nedôverujú moderným mRNA alebo vektorovým vakcínam,“ doplnila Sivá.
      NCZI aktuálne eviduje 1367 registrácií na očkovanie touto vakcínou. „Z toho 638 osôb má záujem o prvú dávku a 729 osôb o  preočkovanie,“ spresnila hovorkyňa.

Od utorka (15. 2.) sa možno cez portál korona.gov.sk zaregistrovať na očkovanie vakcínou od spoločnosti Novavax. Slovensko podľa ministerstva zdravotníctva zakontrahovalo 600.000 dávok tejto vakcíny proti ochoreniu COVID-19, ktoré by mali doraziť v pondelok (21. 2.).

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články