27.1 C
Nitra
štvrtok, 27 júna, 2024

„Nehaňte ľud môj, ústa nečisté,“ odkazuje Ďuriš Nicholsonovej Radačovský a súhlasia s ním aj ľudia

„Už sa zase perou?“ Veta podobná tej z českej komédie Slunce, seno a pár facek sa tentokrát netýka ľudí v juhočeskej dedinke Hoštice, ale našich europoslancov. Prirodzene, ich bitka je iba imaginárna a na úrovni statusov na sociálnej sieti. Jej aktérmi sú Lucia Ďuriš Nicholsonová a najmä Miroslav Radačovský, ktorý sa v statuse rozhodol opäť postaviť za svojich krajanov. Koho by ale napadlo, že to bude práve proti slovenskej europoslankyni?

Radačovský zareagoval na video a krátky status Ďuriš Nichosonovej, ktorej sa nepáči naše školstvo. Je zvláštne, že tentokrát sa neozval „starý známy“ rebel v europarlamente Milan Uhrík, ale šéf strany Slovenský Patriot. Aj on je známy tým, že svoj ľud bráni ako sa len dá, a preto zrejme nikoho neprekvapí, že i tentokrát sa postavil za Slovákov, respektíve za slovenské školstvo, jeho úroveň a jeho žiakov. Hneď úvodná vetička jeho statusu „NEHAŇTE ĽUD MÔJ!“ je viac ako veľavravná a ukazuje, aký vzťah má Radačovský k svojej krajine a jej obyvateľom.

Patríme medzi najhoršie vzdelaných v EÚ?

„Nie som osobný a nechcem, aby to bolo chápané osobne, o to viac, že ide o političku, ženu, ktorá má právo na svoj politický názor,“ vyznáva sa na začiatku Radačovský, ktorý sa vraj ako občan Slovenska nemôže stotožniť s vyjadrením Lucie Ďuriš Nicholsonovej v príspevku na jej Fb stránke aj s pripojeným videom. V ňom Ďuriš Nicholsonová okrem iného, konštatuje: „Našim študentom utiekol už x-tý vlak, lebo nevedia jazyky, nemajú digitálne zručnosti a patria medzi najhoršie vzdelaných v Európskej únii.“ Akceptovať takýto názor Slovenky, europoslankyne, Lucie Ďurišovej vo vzťahu k vzdelanostnej úrovni mladej generácie Slovákov, je podľa Miroslava Radačovského kruté, ponižujúce a predovšetkým nie objektívne.

„Nehaňte ľud môj, ústa nečisté,“ odkazuje Ďuriš Nicholsonovej Radačovský a súhlasia s ním aj ľudia
Zdroj: FB / Lucia Ďuriš Nicholsonová

„Nehaňte ľud môj, ústa nečisté, že odhodok on je hlúpy,“ hovorí v básni Andrej Sládkovič, a Radačovský k týmto slovám dodáva: „Ak by sme prijali názor, že naša mladá generácia, študenti, patria medzi najhoršie vzdelaných v EÚ, tak by to tiež znamenalo, že naši učitelia, pedagógovia, patria tiež medzi najhorších v EÚ, čo tiež nie je objektívne tvrdenie.“ Na Slovensku sa môžete podľa šéfa strany Slovenský Patriot s mladým taxikárom či stavebným robotníkom porozprávať o čomkoľvek, kým v západnej Európe snáď len o tom, koľko stojí hot-dog, prípadne ako hral Madrid s Barcelonou.

https://www.nitranoviny.sk/dnes-musia-dochodcovia-prosit-o-to-aby-mohli-slusne-zit-hneva-sa-radacovsky/

Nicholsonová sa mohla aj pomýliť(?!)

„Úžasne“ vyspelá, digitálne a jazykovo zdatná generácia Veľkej Británie a USA, ktorá podľa Radačovského možno okrem rodného jazyka neovláda iný, si pomýli prezidentku SR s Rizmanom a Slovenskú republiku so Slovinskom. „Toto by sa nestalo ani priemernému študentovi strednej školy na Slovensku. Nedá sa preto stotožniť s názorom Ďurišovej na vzdelanostnú úroveň našej mladej generácie. S poslednou vetou vo videu Ďurišovej sa však stotožňujem bezvýhradne: „Zachrániť našu krajinu môžu len vzdelaní a kultivovaní ľudia.“ A ja by som dodal: Začnime všetci sami od seba, vrátane mňa. Ja začínam so štúdiom svahilského jazyka a už viem aj prvú vetu: „Usiharibu kiota chako mwenyewe.“,“ zakončil svoj status Miroslav Radačovský, ktorý k nemu pridal ešte krátke Post scriptum.

„Nehaňte ľud môj, ústa nečisté,“ odkazuje Ďuriš Nicholsonovej Radačovský a súhlasia s ním aj ľudia
Zdroj: FB / Miroslav Radačovský

„A ešte by som poprosil svojich mladých slovenských asistentov aj stážistku, mladých pedagógov, svojich dvoch synov aj vnuka a predovšetkým syna Michala, ktorý je dosť prchký, aby na daný status, ktorý sa ich ako mladej generácie týka, pokiaľ sa rozhodnú, reagovali kultivovane. Pani Ďurišová sa totiž mohla v návale ťažkej a zodpovednej práce, ktorú v prospech Bruselu a našich západoeurópskych spojencov vykonáva, aj pomýliť.“ Nuž, čo dodať? Mohla, ale jej omyly v neprospech Slovákov sú dosť časté. A to je to najsmutnejšie. Však aj Slováci sa v diskusii pod statusom postavili na stranu Miroslava Radačovského čo dáva tušiť, koho myšlienky a činy sú im bližšie a sympatickejšie.

https://www.nitranoviny.sk/radacovsky-za-klamstvo-nalozil-uhrikovi-a-ludia-mu-este-pridali/

Tá osoba je už len ako zdochýnajúci kôň

„Ak takto zhodnotila stav vzdelanosti mladej generácie u nás europoslankyňa, je možné že toto ponižujúce zhodnotenie šíri aj v EÚ. Akosi malo vieme o tom, čím sa pričinila o rozvoj vzdelanostnej úrovne u nás. Ich minister školstva bol vybraný na základe akých kritérií? Nech neuráža množstvo múdrych mladých ľudí,“ napísala Eva Loumová. „Pani Nicholsonová nemá ani potuchy o úrovni vzdelania na Slovensku. Je asi taká odborníčka na školstvo ako jej bývalá kolegyňa Ciganikova na zdravotníctvo. Obe dámy svojimi názormi akurát ukazujú úroveň ich vzdelania,“ pridal sa Ján Tagaj. „Pán poslanec, v tom dovetku ste vystihol všetko. Nielen o tejto tzv. poslankyni, ale aj niektorých ďalších jej rovnakozmyšľajúcich rektálnych lezcov, ktorí ozaj nezastupujú Slovensko,“ skonštatoval Tibor Zvarík.

https://www.facebook.com/luciadnicholsonova/videos/451468926960629

„Nebola to náhodou hodnotenie Nicholsonovej? Že v Bruseli skonštatovali, že Slovensko má najmenej vzdelanú europoslankyňu. Len ona si to zase vysvetlila po svojom,“ smeje sa Katarína Mačugová. „Myslím si, že väčšina slovenských študentov by si pani poslankyňu strčila hravo do vrecka,“ stručne zhodnotil Ivan Takáč. „Vo svojej kariére, ktorú dosiahla vďaka slovenským voličom, ktorí jej zrejme dali hlas v dobrej viere, že bude Slovákov a Slovenky zastupovať na európskej úrovni a bude na našej strane, už svojimi vyjadreniami nielen prekvapila, ale aj sklamala. Oprskla sa a má pocit, že už je viac ako tí, z ktorých vyšla. Tak pekne sa hovorí „Zabudol vôl, že teľaťom bol“,“ ohodnotila Ďuriš Nicholsonú v diskusii Vierka. „Tá osoba je už len ako zdochýnajúci kôň, kope do všetkého a do každého, jej hviezda pomaly zhasne a politická budúcnosť je neistá. Je to taký nepotrebný človiečik, čo všade bol a všetko videl, len to víťazstvo jej nejak nevyšlo,“ skonštatovala Helena Lessová.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články