17.1 C
Nitra
pondelok, 27 mája, 2024

Slovenské národné múzeum – Múzeum Bojnice otvorí sezónu NOVÝM podujatím Strašidelný zámok

Hlavnú turistickú sezónu na Bojnickom zámku otvorí nové podujatie Strašidelný zámok. Slovenské národné múzeum (SNM) – Múzeum Bojnice pre návštevníkov pripravilo i jubilejný ročník rozprávok a ďalšie sprievodné programy. TASR o tom informovala PR manažérka múzea Petra Gordíková.

Slovenské národné múzeum - Múzeum Bojnice otvorí sezónu NOVÝM podujatím Strašidelný zámok

„Strašidelný zámok nadväzuje na dlhoročnú tradíciu festivalu duchov a strašidiel. Podujatie vyrozpráva príbeh z minulosti Bojníc o temných tieňoch ľudských slabostí a otváraní svetov, ktoré by mali ostať naveky uzamknuté,“ načrtla Gordíková. Strašidlá podľa nej prídu na zámok koncom apríla a začiatkom mája.

KEDYSI a DNES: Vzniká UNIKÁTNA KNIHA s historickými zábermi PRIEVIDZE či BOJNÍC

„S koncom školského roka prinesie múzeum detským návštevníkom v poradí už 25. ročník podujatia Rozprávkový zámok. Jubileum oslávi Bojnický zámok honosnými kráľovskými rozprávkami,“ doplnila Gordíková.

Na detského návštevníka bude podľa nej múzeum zameriavať pozornosť počas celého júna, okrem Rozprávkového zámku pripravuje aj oslavy Medzinárodného dňa detí a výstavu rozprávkových kostýmov. „Letná sezóna následne poskytne návštevníkom Bojníc mnoho atraktívnych sprievodných programov. Chýbať nebudú rozprávkové dopoludnia, večerné prehliadky a divadelné predstavenia,“ dodala.

(tasr, arch)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x