26.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Nitra: Mladí divadelníci sa zídu na súťaži Detský javiskový sen

Krajské osvetové stredisko (KOS) v Nitre pripravuje prehliadku dramatickej tvorivosti Detský javiskový sen. Konať sa bude 4. a 5. apríla v kultúrnom dome v Šali.

Detský javiskový sen je krajskou súťažou určenou pre tvorcov detských inscenácií. „Jej 20. ročník organizujeme opäť po šiestich rokoch. Dramaturgia bude vychádzať z rôznorodosti inscenačných tvarov, štýlov a prístupov k tvorbe v našom kraji. Účastníci súťaže sa predstavia porote a divákom počas dvoch dní v kultúrnom dome v Šali,“ uviedli organizátori.

Staré divadlo v Nitre: Zakúpte vstupenku aj pre našich nových susedov z Ukrajiny, pridajte sa k peknej aktivite

Ako pripomenuli, hlavným cieľom súťaže je nadobúdanie vedomostí, rozvíjanie zručností a umelecko-odborný rast divadelných kolektívov a jednotlivcov. „Divadlá sa môžu prezentovať v rôznych druhoch divadelného umenia, či už je to činohra, bábkové divadlo, hudobno-dramatické divadlo, pohybové a pantomimické divadlo. Môžu inscenovať literárne, dramatické alebo autorské texty,“ vysvetlila Silvia Bartáková z KOS.

Neoddeliteľnou súčasťou podujatia sú rozborové semináre s odbornou porotou k odohraným inscenáciám pre vedúcich divadelných súborov a režisérov. „Najúspešnejší tvorcovia detských inscenácií postúpia zo súťaže Detský javiskový sen na 50. ročník celoštátnej súťaže a prehliadky detskej dramatickej tvorivosti Zlatá priadka, ktorá sa bude takisto konať v Šali,“ doplnila Bartáková.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x