15.1 C
Nitra
nedeľa, 26 mája, 2024

Peter Pollák ml.: Mnohí poslanci za jeho návrh nezahlasovali a parlament ho neprijal

Zastupujúci predseda výboru NR SR pre ľudská práva a národnostné menšiny Peter Pollák ml. podal návrh na vznik pamätného dňa nespravodlivo vysťahovaných a odvlečených občanov.

Peter Pollák ml.: Mnohí poslanci za jeho návrh nezahlasovali a parlament ho neprijal
Peter Pollák ml. bol hlasovaním nepríjemne prekvapený.

„Včera som si počas vystúpenia v parlamente dobrovoľne obliekol pruhovanú košeľu a čapicu ako symbol ľudí odvlečených zo svojich domovov a najmä tých, ktorí skončili v koncentračných táboroch. Po rokovacom dni som si dal pruhované pyžamo dobrovoľne dole. Nechcem sa však dožiť doby, kedy o tom, či si ho navlečiem alebo nie, budú rozhodovať iní.

Cieľom tohto návrhu bolo pripomenúť a uctiť si pamiatku tých, na ktorých sa často nemyslí alebo zabúda. Na tých, ktorí boli vysťahovaní a násilne odvlečení zo svojich domovov a mnohí z nich skončili v táboroch smrti. Pamätné dni nám slúžia na pripomínanie mnohých udalostí, ktoré súvisia s našou históriou a pomáhajú nám vzdelávať mladú generáciu. Práve vzdelávaním a poučením sa z negatívnych udalostí histórie dokážeme predísť tomu, aby sa znovu opakovala. Po hlasovaní som ostal nepríjemne prekvapený. Mnohí poslanci za návrh nezahlasovali a parlament ho neprijal.“

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x