16.1 C
Nitra
piatok, 24 mája, 2024

Slovenská infektologická: Jarčuška sa samoudal, ostatní ešte nie

Spomínate si na video s tancujúcim členom pandemickej komisie Pavlom Jarčuškom?

Normálne mi zabehlo, keď som si niekde nakoniec prečítala, že sa po tej diskokandráčpárty samoudal na Úrade verejného zdravotníctva.

Slovenská infektologická: Jarčuška sa samoudal, ostatní ešte nie

No, v prvom rade by som rada podotkla, že tí, ktorí toto „samoudanie“ vnímajú ako sebareflexiu, sa hlboko mýlia. Jednoducho, čo iné už mal urobiť, keď ho privykrúcaní sa na tanečnom parkete mobilom zvečnil nejaký ďalší účastník infektologickej konferencie?

Slovenská infektologická: Jarčuška sa samoudal, ostatní ešte nie

Ak považujete jeho samoudanie za hrdinstvo, tiež sa mýlite, urobil tak tak po pol mesiaci od konania sa konferencie a zrejme až pod tlakom zverejneného videa.

V mojich očiach je to rovnaká úroveň ako tí, čo chodia provokovať do nákupných centier predavačky a zákazníkov bez rúška.

https://www.nitranoviny.sk/je-to-mozne-veselica-v-cervenej-nitre-vodu-kazu-vino-piju/

Vlastne, je to ešte horšie, pretože tomuto členovi pandemickej komisie veľa Slovákov dôveruje a verí tomu, čo odporúča ostatným. Aj vrátane nosenia respirátora za zatvorenými dverami povolených podujatí.

Mimochodom, keďže sme na Slovensku taká väčšia rodina, nie je problém zistiť, s kým sa na tom tanečnom parkete vykrúcal.

Naviac, niektorí účastníci sa fotkami pochválili aj na sociálnych sieťach, ale keď to prasklo, všetko zmizlo. Pre istotu.

A tak večne živé zostalo len to spomínané video, a mňa logicky zaujímalo, či sa boli samoudať aspoň tie dve ženy, ktoré s pánom Jarčuškom tancovali. Bez respirátora v červenom okrese.

S jednou z nich som aj volala, no odkázala ma na hovorkyňu nitrianskej nemocnice, ktorá mi však na moju otázku, či nemocnica riešila aj ostatných lekárov z konferencie v Mikáde, ktorí nemali respirátory počas červeného okresu, či ich nahlásila napr. na Úrad verejného zdravotníctva? Preverovali ste, kto všetko tam nemal respirátor?, neodpovedala.

Odpovedal mi však Úrad verejného zdravotníctva v Nitre:

„RÚVZ so sídlom v Nitre pokračuje v objasňovaní predpokladaných porušení protiepidemických opatrení v súvislosti s videom, ktoré koluje na sociálnych sieťach,“ napísala mi regionálna hygienička Katarína Tináková.

Ja sa už nečudujem ničomu a nikomu, zachráň sa, kto môžeš…

Len sa čudujem, že niekto poruší pravidlá a skôr ako sa samoudá, musí ho natrieť niekto iný. Smutné.

Samoudajú sa aj ostatní? 🙂

Henrieta Ďurovová

redakcia@nitranoviny.sk

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články