12.1 C
Nitra
streda, 10 apríla, 2024

Slováci pozor: Petícia proti povinnému očkovaniu. Podporíte ju?

Povinné očkovanie začína byť témou dňa už aj na Slovensku. Ani naši politici totiž nedokážu inak nanútiť ľudí k tomu, aby si dali pichnúť experimentálnu vakcínu proti COVID-19. A teda keď to nepôjde podobrotky, pôjde to pozlotky!

Petícia proti povinnému očkovaniu

Aj slovenskí politici a „odborníci“ dúfali a verili, že počet tých, ktorí sa dajú „dobrovoľne“ zaočkovať experimentálnymi vakcínami vraj proti koronavírusu bude podstatne vyšší. Nestalo sa, a tak je na stole variant B – povinné očkovanie. A poukazuje sa na to, že však je to jediná záchrana a zavádzajú to i v zahraničí. Lenže aj tam sa proti tomu ľudia búria. Právnik Lukáš Machala spolu s ďalšími kolegami sa preto rozhodli spísať petíciu proti povinnému očkovaniu u nás a tiež za zachovanie princípu dobrovoľnosti v očkovaní na ochorenie Covid-19.

Nesúhlasíme s porušovaním našich ľudských práv a občianskych slobôd

Petíciu, ktorá sa šíri internetom zatiaľ podpísalo už viac ako 35-tisíc Slovákov, ktorí nie sú ochotní dať sa povinne zaočkovať a zároveň tak odolávajú nátlaku štátnych orgánov a najnovšie aj zamestnávateľov.

Slováci pozor: Petícia proti povinnému očkovaniu. Podporíte ju?

„My, dole podpísaní občania Slovenskej republiky, využívame týmto svoje ústavné právo na odpor v zmysle ustanovenia článku 32 Ústavy Slovenskej republiky. Nesúhlasíme s porušovaním našich ľudských práv a občianskych slobôd protiprávnou činnosťou ústavných orgánov – vládou Slovenskej republiky, Národnou radou Slovenskej republiky a úradom prezidentky Slovenskej republiky,“ píše sa v úvode petície.

https://www.nitranoviny.sk/peticia-slobodne-dychanie-pre-vsetky-deti-video/

„Rovnako sme presvedčení, že svojou nečinnosťou a alibizmom znemožňuje Ústavný súd Slovenskej republiky účinné použitie zákonných prostriedkov na ochranu demokratického poriadku základných ľudských práv a slobôd v našej vlasti. Preto v zmysle znenia článku 27, odsek 1 Ústavy Slovenskej republiky a zákona č. 85/1990 Zb. o petičnom práve využívame svoje petičné právo a v zmysle článku 2 Ústavy Slovenskej republiky týmto žiadame ústavné orgány Slovenskej republiky – (I.) vládu Slovenskej republiky, (II.) Národnú radu Slovenskej republiky, (III.) prezidentku Slovenskej republiky, aby sa zdržali teraz i v budúcnosti akéhokoľvek konania, ktoré by smerovalo k podmienenej alebo nepodmienenej zákonom stanovenej povinnosti zasahovať do našich ľudských práv a občianskych slobôd tým, že sa bude nariaďovať alebo prikazovať pod hrozbou akejkoľvek sankcie  povinné očkovanie obyvateľov Slovenska, a to bez ohľadu na vek, pohlavie, národnosť, rasu, náboženstvo, ekonomický alebo spoločenský status, na respiračné ochorenie Covid-19,“ uvádza sa tiež v petícii.

https://www.nitranoviny.sk/peticia-proti-vakcinacii-deti-a-mladeze-do-18-rokov-experimentalnymi-vakcinami-proti-covid-19/

„Svojim podpisom vyjadrujeme zároveň svoju slobodnú, vážnu a určitú vôľu, že sme jednoznačne za zachovanie princípu dobrovoľnosti v očkovaní obyvateľov Slovenska na uvedené respiračné ochorenie Covid-19. Súčasne vyzývame ústavné orgány Slovenskej republiky, aby teraz aj v budúcnosti dôsledne rešpektovali právo obyvateľov Slovenska na súkromný a rodinný život a nezasahovali do telesnej integrity obyvateľov Slovenskej republiky v príčinnej súvislosti s tzv. ochranou verejného zdravia,“ píše sa na samý záver petície, ktorú môže podpísať a podporiť každý Slovák.  

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články