24.1 C
Nitra
sobota, 22 júna, 2024

Slobodníkov „známy“ Petrov: Falošný svedok v závažných kauzách

Inšpekcia hľadá takáčovca Mateja Zemana a podnikateľa Petra Petrova. Vyhlásili po nich pátranie. Títo dvaja majú svojimi výpoveďami odhaľovať pozadie zločinných schém, no vyšetrovateľka z inšpekcie ich viní z krivého svedectva.

Slobodníkov "známy" Petrov: Falošný svedok v závažných kauzách
Hľadaný Peter Petrov

Vyšetrovateľom z inšpekcie sa v utorok podarilo zadržať takáčovca Csaba Dömötöra. Ten už má za sebou výsluch a zatiaľ nie je jasné, či ho budú chcieť vo väzbe.

Takáčovec Martin Mikulec, ktorý sa mal domov vrátiť z Chorvátska, už nežije. Začiatkom augusta ho našli obeseného v Zlíne, okolnosti samovraždy sa podľa medializovaných informácií vyšetrujú.

Práve po Martinovi Mikulcovi polícia pátrala už na jar tohto roka. A to napriek tomu, že disponovala informáciou, že Mikulec sa nachádza v Chorvátsku. Mal sa dobrovoľne vrátiť na Slovensko a spolupracovať s vyšetrovateľom. Vyšetrovatelia NAKA s tým nesúhlasili a požiadali teda Petrova, aby zariadil to, že sa Mikulec na Slovensko nevráti. Dôvodom na to malo byť, že Mikulca plánovali zadržať na hraniciach.

Petrov mal teda nenávrat Milulca zariadiť, a vzápätí bol Mikulec nájdený v Zlíne obesený, bolo to začiatkom augusta tohto roku.

Slobodníkov "známy" Petrov: Falošný svedok v závažných kauzách

Petrov zohral svoju úlohu aj v prípade Csabu Dömötöra, ktorý  sa  podľa pravda.sk priznal vyšetrovateľom policajnej inšpekcie, že v prípade Očistec podal zmanipulovanú výpoveď. Peter Petrov mal ako sprostredkovateľ prisľúbiť Dömötörovi a hľadanému Matejovi Zemanovi  výhody, ak vo svojich výpovediach pred vyšetrovateľom zhodne potvrdia všetky okolnosti stretnutia Mateja Zemana, Ľudovíta Makóa a Františka Böhma. Táto zhodná výpoveď mala zohrať veľmi dôležitú úlohu pri rozhodovaní o ich väzobnom stíhaní.

Svedok Petrov

Je na zamyslenie sa, prečo sa tak aktívne angažoval ako svedok v rôznych citlivých kauzách. Jeho motiváciou by mohla byť nenávisť k „Béďovi“, teda bývalému vysokopostavenému policajnému funkcionárovi Bernadovi Slobodníkovi, ktorý mal proti nemu vypovedať. Petrov sa mal ponúknuť vyšetrovateľovi, že sa dohodnú, ako a čo treba vypovedať, aby to všetko sedelo. Malo mu byť totiž prisľúbené, že proti nemu nikto vypovedať nebude.

Peter Petrov je v súčasnosti obvinený z trestného činu marenia spravodlivosti, zločinu krivej výpovede.

Petrov a Slobodníkova dcéra, zaujímavé spojenie

Jeden z vedúcich predstaviteľov Národnej kriminálnej agentúry, konkrétne jej finančnej jednotky, Bernard Slobodník, známy tiež pod roztomilou prezývkou Beďo, má veru čo vysvetľovať, písala som ešte v roku 2019 pre PLUS 7 DNÍ. V tom čase sme sa pozreli na jeho majetkové pomery. Tento dlhoročný príslušník Policajného zboru vlastní podľa dostupných údajov niekoľko povšimnutiahodných nehnuteľností. Okrem iného sú to dva byty v najnovšom a najmodernejšom komplexe v Leviciach, ktorých cena sa môže pohybovať na úrovni 180-tisíc eur. Nedávno tiež ukončil finančne zrejme celkom náročnú rekonštrukciu pôvodne viničného domčeka v Kalinčiakove, z ktorého je dnes plnohodnotný rodinný dom. Bernard Slobodník múti vysoké policajné vody od roku 2012. Verejnosť prvýkrát pri jeho mene spozornela o tri roky neskôr. Vysvitlo vtedy, že v minulosti patril medzi najštedrejších darcov strany Smer. Ako jeden z členov sociálnych demokratov jej v roku 2011 zo svojho vrecka venoval 11-tisíc eur. Samozrejme, nie ako policajný funkcionár, lebo čosi také majú príslušníci zakázané, ale ako obyčajný súkromne podnikajúci občan. Finančnými prostriedkami na rozdávanie oplýval v rokoch 2011 až 2012. V tom čase zastával post predsedu predstavenstva akciovej spoločnosti Živena Zvolen. Ako sa jej darilo pod jeho vedením, ťažko povedať, rok po jeho odchode však podnik zaznamenal stratu vyše 2,7 milióna eur a vyhlásili naň konkurz.

To už Bernarda Slobodníka hádam ani netrápilo. V tom čase totiž pôsobil v Policajnom zbore. Keď v roku 2015 vysvitlo, že smerákom daroval tisícky eur, vtedajší policajný prezident Tibor Gašpar sa ho zastal. Vyhlásil o ňom, že je dlhoročný policajt, ktorý prešiel všetkými funkciami.

Poslanec Národnej rady SR Jozef Rajtár z SaS obvinil riaditeľa Národnej jednotky finančnej polície Bernarda Slobodníka z prepojenia na levického podnikateľa. Malo ísť o Petra Petrova, ktorý podľa Rajtára čelí obžalobe v súvislosti s nedoplatkami na daniach vo výške viac ako štyri milióny eur. Poslanec doložil toto tvrdenie výpismi z Obchodného registra. Firmy, na ktoré Rajtár odkazuje, majú konateľov a spoločníkov vedených ako rôzne zahraničné osoby z Maďarska a Rumunska. Peter Petrov v nich už nefiguruje. Rajtár reaguje, že firmy boli prepísané na „rôzne nekontaktné osoby“. Slobodník a Peter Petrov sa podľa Rajtára poznajú z Levíc, kde obaja žijú a dokonca vlastnia nehnuteľnosti v luxusnom bytovom dome nad mestom. Poslanec spomenul aj Slobodníkovu dcéru, ktorá mala na sociálnej sieti fotky s autom napísané na jednu zo spoločností Petra Petrova.

Slobodníkov "známy" Petrov: Falošný svedok v závažných kauzách

Podľa našich zistení je spomínaným podnikateľom Peter Petrov, ktorý potvrdil, že je skutočne obžalovaný. „Áno som, ale z podvodu. Tá kauza sa ťahá už od roku 2010. Týka sa nejakého nákupu kamiónov. Nechcem sa však teraz k tomu vyjadrovať. Bol som za to aj vo väzbe,“ povedal nám v roku 2019 podnikateľ, ktorý však popiera, že by bol daňovým podvodníkom. On vraj štátu nič nedlhuje. Veď uvedené firmy riadne predal. Riadne vyhlásil konkurz, nachystal doklady, podal inzerát, na ktorý zareagovali záujemcovia, a bolo. A vari on mal skúmať, čo sú zač?! – pýta sa Petrov. „Kým som ich vlastnil, nemali ani cent dlhu! To, čo hovorí ten poslanec, je jeho subjektívny názor. Niekto ho asi použil na to, aby niekoho zdiskreditoval! Ja nie som žiadny zaujímavý človek,“ presviedča nás Peter Petrov. Čo sa týka kontaktov na Bernarda Slobodníka, toho vraj nestretáva. „Ale poznám ho, Levice majú asi dvadsaťtisíc obyvateľov. Kamarátim sa s jeho dcérou, poznám ju asi pätnásť rokov, chodili sme po vonku. S ním sa pozdravím, vykáme si. Do Levíc dokonca chodievam len sporadicky, navštíviť rodinu.“

(Heď)

Edit: O návrhu na vzatie do väzby Csabu D. z kauzy údajného manipulovania vyšetrovaní Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) bude Okresný súd (OS) Bratislava III rozhodovať v piatok popoludní. TASR to potvrdil hovorca Krajského súdu (KS) v Bratislave Pavol Adamčiak.
      Prokurátor žiada pre Csabu D. zo zločineckej skupiny takáčovci útekovú, kolúznu a preventívnu väzbu. Csaba D. bol zadržaný v utorok (20. 7.), pričom bol zároveň aj vypočutý. Pátranie je vyhlásené aj po takáčovcovi Matejovi Z. a podnikateľovi Petrovi P.
      Vyšetrovanie v tejto veci vedie špecializovaný tím zložený z vyšetrovateľov ÚIS a vyšetrovateľov NAKA. Dočasne poverený riaditeľ ÚIS Peter Scholtz vo štvrtok (22. 7.) pozastavil činnosť Diane Santusovej, vedúcej špecializovaného tímu ÚIS, ktorý vec prešetruje. Činnosť tímu pozastavená nie je. (Tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články