10.9 C
Nitra
štvrtok, 11 apríla, 2024

Slávnostná vernisáž otvorila v Nitrianskej galérii výstavu More

Slávnostná vernisáž vo štvrtok otvorila v Nitrianskej galérii výstavu More. Nová expozícia predstaví v Reprezentačných sálach diela desiatok známych umelcov zo Slovenska, Česka a Rakúsko-Uhorska od konca 19. storočia až po súčasnosť.

Ako uviedli organizátori, výstava je zložená z obrazov z depozitárov Nitrianskej galérie. „Ponúkne 80 rôznych podôb morí a oceánov v dielach Albína Brunovského, Františka Studeného, Maximiliána Schurmanna, Oľgy Johanidesovej, Oresta Dubaya, Edity Ambrušovej, Vladimíra Vestenického, J. B. Wielanda, Ernesta Zmetáka, Uľjany Zmetákovej a ďalších umelcov,“ informovala galéria.

Podľa slov kurátora výstavy Omara Mirzu pôjde prevažne o maľby, grafiky a kresby. „Autorov diel zo zbierok našej galérie doplní šestica súčasných autoriek a autorov. Predstavia sa poetickým, vtipným či dokumentaristickým spracovaním morských tém vo videách a inštalácii, ktorá je vytvorená špeciálne na túto príležitosť,“ pripomenul Mirza. Ako doplnil, výstava More potrvá v Nitrianskej galérii do 27. augusta.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x