18.1 C
Nitra
nedeľa, 23 júna, 2024

Školské tímy z NSK zabojujú o možnosť stať sa futbalovým majstrom Slovenska

Rekordných 1010 základných škôl a viac ako 10.000 detských futbalistov a futbalistiek z celého Slovenska sa zapojilo do 24. ročníka školského turnaja McDonald’s Cup 2023, ktorý v máji pokračuje krajskými kolami. Do finále Nitrianskeho kraja sa prebojovalo sedem futbalových tímov zo základných škôl v kraji, informoval Šimon Kučera z organizačného štábu turnaja. Finále sa uskutoční v stredu 17. mája na hlavnom ihrisku FC Nitra.

V nitrianskom krajskom finále nastúpia školské tímy zo Základnej školy (ZŠ) Pohraničná Komárno, ZŠ s MŠ sv. V. de Paul Levice, ZŠ Fatranská Nitra, ZŠ Nábrežná Nové Zámky, ZŠ Školská Močenok, ZŠ s MŠ Prašice a ZŠ Sľažany. Víťaz kraja postupuje na celoslovenské finále v júni, kde zabojuje o titul Majstra Slovenska.

Turnaj je určený pre zmiešané školské tímy chlapcov a dievčat v prvom stupni základných škôl. Vyhlasovateľom je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR a odborným garantom je Slovenský futbalový zväz.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x