14.1 C
Nitra
nedeľa, 26 mája, 2024

Galanta: Obyvatelia mali o odkúpenie stromov spomienok malý záujem

Pravdepodobne privysoká cena odradila obyvateľov Galanty naplniť zámer environmentálneho projektu radnice Stromy života a stromy spomienok. Ponúkal možnosť odkúpiť si drevinu vo vnútrosídliskovej lokalite v Revolučnej štvrti a tabuľkou pri ňom si pripomínať narodenie dieťaťa alebo blízku osobu. Úmysel zrealizovať takúto výsadbu drevín sa však skončil pri troch odkúpených stromoch. Uviedla to pre TASR vedúca oddelenia komunálnych služieb mesta Galanta Daniela Amrichová.

„Návrh vzišiel z poslaneckých lavíc mestského zastupiteľstva, aby Galanťania mali možnosť spomínať na blízkych a súčasne si vybudovať vzťah k jednotlivým stromom. Keď sme napočítali všetky náklady vrátane výsadby a následnej starostlivosti, vyšla cena od 260 do 330 eur za jeden strom,“ uviedla. V ponuke boli čerešne vtáčie, brezy previsnuté, javory mliečne, sakury, dub červený, jabloň okrasná a ďalšie dreviny. Mesto vopred pripravilo výsadbový plán pre 45 drevín v prvej etape, ktorý aj na jeseň zrealizovalo a stromy rastú. Išlo však o náklady samosprávy, potvrdil poverený riaditeľ Technických služieb mesta Galanta Arnold Popluhár.

Ďalšiu etapu výsadby so spoluúčasťou občanov pre nízky záujem nateraz nepripravujú. „Napriek tejto skutočnosti je rozpracovaných viacero projektov výsadby stromov v meste,“ doplnil Popluhár. O odkúpené stromy sa v rámci celkovej údržby zelene starajú Technické služby mesta Galanta.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x