26.1 C
Nitra
piatok, 28 júna, 2024

Nitra: NKN podporí grantmi iniciatívnych mladých ľudí

Nitrianska komunitná nadácia (NKN) ponúka granty mladým aktívnym ľuďom. Finančnú dotáciu v maximálnej výške 1000 eur môžu získať z programu Mladí nitrianski filantropi.

NKN organizuje program v spolupráci s mestom Nitra a s finančnou podporou organizácie UNICEF. „Jeho cieľom je podporiť mladých ľudí, ktorí pôsobia v Nitre a majú nápad a chuť spraviť niečo zmysluplné pre svoje okolie. Vďaka grantu môžu realizovať vlastné projekty. Súčasťou programu je aj vzdelávanie, ktoré je dobrovoľné a bezplatné,“ informovala NKN.

Ako doplnila, projekty je možné predkladať do 9. júna. Zamerané by mali byť na životné prostredie, šport, voľný čas, pomoc iným či prínos pre komunitu. „V UNICEF sme presvedčení, že podpora iniciatív, ktoré povzbudzujú mladých ľudí k dobrovoľníckym aktivitám, je kľúčová na budovanie komunity a vzájomné porozumenie. Preto UNICEF podporuje a oceňuje mesto Nitra za jeho odhodlanie posilňovať dobrovoľníctvo a filantropiu mladých ľudí,“ doplnila koordinátorka UNICEF na Slovensku Michaela Bauerová.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x