25.1 C
Nitra
pondelok, 27 mája, 2024

Šialené. Ruský biznismen Alex Konanychin žijúci v USA ponúkol odmenu milión dolárov tomu, kto zvrhne ruského prezidenta Vladimira Putina!

Vojna na Ukrajine už hnevá aj samotných Rusov, ktorí sa síce búria a demonštrujú, no prezident Vladimir Putin každému takémuto hnevu odoláva. Polícia totiž mohutne zatýka, a to dokonca aj malé deti, či jednu z mála ešte žijúcich pamätníčok obliehania Leningradu (St. Peterburg).

Hnev na Vladimira Putina je veľký po celom svete, pretože priniesol nielen vojnu na Ukrajinu, ale aj zdražovanie prakticky po celom svete. Na jeho výčiny doplácajú však i jeho vlastní obyvatelia, ktorí mu nedokážu odpustiť nielen to, že im začína klesať ich životná úroveň, ale aj mŕtvi civilisti a deti na Ukrajine. Ako píše portál novinky.cz ruský biznismen Alex Konanychin žijúci a podnikajúci v USA ponúkol odmenu milión dolárov tomu, kto zvrhne ruského prezidenta Vladimíra Putina.

Milión dolárov dostanú dôstojníci, ktorí zatknú Putina

Šialené. Ruský biznismen Alex Konanychin žijúci v USA ponúkol odmenu milión dolárov tomu, kto zvrhne ruského prezidenta Vladimira Putina!
Zdroj: FB / Alex Konanychin

Svoj úmysel zverejnil Konanychin na sociálnej sieti LinkedIn, ale aj na facebooku s tým, že Putin je hľadaný pre „masovú vraždu“, a to „živý, alebo mŕtvy“. A nielen to. „Sľubujem vyplatiť jeden milión dolárov dôstojníkom, ktorí naplnia svoju ústavnú povinnosť a zatknú Putina v súlade s ruským aj medzinárodným právom,“ napísal Konanychin podľa denníka The Jerusalem Post a Kyiv Post v príspevku, ktorý ale momentálne nie je dostupný. Možno preto, že ho odstránil LinkedIn alebo sám autor. Príspevok s prísľubom odmeny Rus umiestnil aj na Facebook, ten mu ho ale zmazal.

https://www.facebook.com/konanykhin/posts/10158127920140286

I napriek tomu sa k svojej ponuke Konanychin vrátil a napísal: „Putin nie je ruským prezidentom, keďže sa dostal k moci v dôsledku špeciálnej operácie vyhadzovania bytoviek v Rusku, potom porušil Ústavu tým, že zlikvidoval slobodné voľby a vraždil svojich oponentov. Ako etnický Rus a ruský občan cítim morálnu povinnosť zapojiť sa do denacifikácie Ruska. Budem pokračovať v pomoci Ukrajine a jej hrdinskom úsilí odolať náporu putinových hord,“ dodal Konanychin. Náporom putinových hord mal ruský podnikateľ na mysli ruskú inváziu na Ukrajinu, ktorá začala minulý týždeň vo štvrtok skoro ráno a doteraz pokračuje bojom o mestá a strategické ciele po celej krajine.

Šialené. Ruský biznismen Alex Konanychin žijúci v USA ponúkol odmenu milión dolárov tomu, kto zvrhne ruského prezidenta Vladimira Putina!
Zdroj: Twitter.com

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články