16.1 C
Nitra
streda, 29 mája, 2024

Opozičné strany by nás najradšej vytrhli z EÚ a vrátili na východ, aj o tom hovorí Grendel z OĽaNO

Fico sa rozhodol nadbiehať ľuďom, ktorí aj pri vojne hľadajú „ale“ a inklinujú k Putinovi. Pri vojne však žiadne „ale“ neexistuje,“ uviedol v novom podcaste OĽANO podpredseda Národnej rady SR Gábor Grendel. Opozičné strany by nás podľa neho najradšej vytrhli z EÚ a vrátili na východ. Je preto dôležité, že sme súčasťou demokratického sveta a slovenskí občania prejavili obrovskú dávku solidarity. Kríza je podľa neho vždy skúška charakterov. „Tí, ktorí dnes zneužívajú humanitárnu katastrofu, by dnes s najväčšou pravdepodobnosťou kapitulovali pred agresorom,“ uviedol Grendel.

Opozičné strany by nás najradšej vytrhli z EÚ a vrátili na východ, aj o tom hovorí Grendel z OĽaNO
Gábor Grendel

Z odvolávania ministra vnútra sa podľa Grendela stal opakujúci sa folklór. Treba si však uvedomiť, že každé takéto odvolávanie súvisí s vyšetrovaním káuz minulej vlády. Napríklad s kauzou Očistec, kde niektorí nominanti predošlej garnitúry brali za služby nehorázne úplatky.

Nahrávky z mafiánskej chaty dokazujú, že praktiky, kedy sa predstavitelia bývalej vlády tajne schádzali s predstaviteľmi Bonulu a bezpečnostných zložiek, neskončili. Z nahrávok sme sa dozvedeli, ako chceli manipulovať vyšetrovania, zvážať ľudí na protesty, ako Ficovi zmizli zlaté mince a 50 tisíc eur alebo ako má Kaliňák vypovedať. „To nesvedčí o nespravodlivosti vyšetrovania, ale skôr o tom, že hľadajú cestičky, ako zmäkčiť dôkaznú situáciu. Inak by sa nemuseli radiť, ako má niekto vypovedať. Veď nech povie pravdu,“ zdôraznil Grendel.

YouTube video

Situácia na generálnej prokuratúre je podľa neho zrelá na zmenu, ale tá musí byť v súlade s demokratickými princípmi a so zachovaním bŕzd a protiváh. Grendel uviedol, že generálny prokurátor sa verejne nevie postaviť za svoje rozhodnutia, čo je v rozpore s tým, čo prezentoval pred zvolením. „Ak niekto prijíma v takej funkcii, ako generálny prokurátor kontroverzné rozhodnutia, mal by to vedieť dôveryhodne odôvodniť,“ povedal Grendel.

Zdroj:TS

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články