34.2 C
Nitra
pondelok, 15 augusta, 2022

Šeliga to od Blahu poriadne schytal. Fúúú ha, TOTO si zrejme za širák nedá. A k poriadnej kritike pribalil i trestné oznámenie! „Naložili“ mu ale aj Slováci

Niektorí naši politici od dobroty už nevedia čo so sebou. Absolútnou ukážkou svojej hlúposti je aj bývalý podpredseda parlamentu a podpredseda strany Za ľudí Juraj Šeliga. Čo si ten dovolil smerom ku generálnemu prokurátorovi, to sa len tak ľahko nevidí. A nezostalo to bez odozvy.

Generálny prokurátor Maroš Žilinka je tŕňom v oku mnohým koaličným politikom, ktorí ho ale pred dosadením do jeho funkcie doslova vynášali do nebies. Teraz, keď chce vykonávať svoju funkciu v súlade so zákonmi a Ústavou, stáva sa tŕňom v oku. „Po krku“ mu ide aj podpredseda strana Za ľudí Juraj Šeliga, ktorý sa chce zrejme zaradiť do šíku Žilinkových kritikov. Že však tentokrát ale prestrelil mu v statuse poriadne vytkol podpredseda strany Smer-SD Ľuboš Blaha, ktorý na neho dokonca podáva trestné oznámenie! Na „inteligenciu“ Šeligu poukazujú aj diskutujúci Slováci.

Jurajovi Šeligovi už zrejme odumiera mozog

„Šeliga, Šeliga. Vy ste hlúpy ako kýbel gitu. Priatelia, ospravedlňujem sa za svoju úprimnosť, ale čo je veľa, to je veľa,“ píše hneď v úvode Blaha, podľa ktorého je zakazovať cestu do Ruska generálnemu prokurátorovi nebezpečné zasahovanie do nezávislosti prokuratúry, za čo by mal okamžite Šeliga vrátiť mandát. Od fašistov vo vláde ho však už neprekvapuje nič. „Nenávidia Rusko a chcú vypratať slovenské územie pre americké tanky a rakety. Presne tak to robil aj Hitler v rokoch 39-45. Čo je však absolútne cez čiaru, to sú útoky na Maroša Žilinku a Ruskú federáciu,“ konštatuje smerák. Žilinka vraj do Moskvy nesmie ísť, lebo v rokoch 1945 až 1960 Sovieti vyviezli do gulagov československých občanov! „Preboha, čo má aktuálny ruský prokurátor spoločné s gulagmi? V tom istom období sa posielali väzni do Jáchymova aj v bývalom Československu – to znamená, že aktuálny generálny prokurátor Žilinka je zodpovedný za Jáchymov?“ pýta sa Blaha a dodáva: „A do Nemecka na návštevu môžeme ísť, pán Šeliga? Veď vyvraždili vyše 20 miliónov Slovanov a 6 miliónov Židov. Podľa vašej logiky za to môže aktuálna nemecká vláda, takže šup, chytro preč z EÚ – rozumieme tomu dobre?“ kladie podpredseda Smeru-SD ďalšie otázky.

Blaha: Oháňajú sa toleranciou, pravdou a láskou. To sú tí, ktorí chcú zabíjať za iný názor! Toto je to Slušné Slovensko? Nehanbíte sa?

„A božechráň, aby sme išli do USA, veď Američania povraždili milióny Indiánov. Nehovoriac o miliónoch Vietnamcov, Iračanov či Latinoameričanov. Tam smieme chodiť na návštevu, Šeliga? A smiem sa ísť vôbec pokloniť pamiatke našich sovietskych osloboditeľov na Slavín, Šeliga? Alebo aj to je zakázané, lebo gulagy?“ pokračuje Blaha v nepríjemných otázkach a dodáva, že Šeligovi zrejme odumiera mozog. „Urazili ste svojimi útokmi celý ruský národ. Ten ruský národ, vďaka ktorému vôbec Slovensko ako národ ešte existuje – nebyť Sovietov, tak nás nemeckí nacisti vyhladia. Ako by sa vám páčilo, Šeliga, keby vás teraz Ruská federácia obvinila, že vy osobne ste zodpovedný za smrť desiatok tisícov Židov počas vojnového Slovenského štátu? Lebo podľa vašej vlastnej logiky ste obyčajný fašistický vrah,“ pokračuje Blaha v „nakladaní“ mladému podpredsedovi Za ľudí.

Hamran je to najhlúpejšie stvorenie v priľahlých galaxiách. Vy ste nepriateľ demokracie, odstúpte! Vyzýva šéfa polície Blaha

Niečo tak tupé ako je Šeliga, sa len tak nevidí

Ruská federácia sa podľa Blahu s bezvýznamným hlupákom, ako je Šeliga, zahadzovať nebude. „Ale keď už zasmradil, tak to na Slovensku nemôže ostať bez odpovede. Jeho slová o tom, že aktuálni politickí predstavitelia Ruskej federácie nesú zodpovednosť za gulagy, považujem za hanobenie ruského národa. Podľa § 423 Trestného zákona „kto verejne hanobí niektorý národ, potrestá sa odňatím slobody na jeden rok až tri roky“. Vaše urážlivé výroky voči Rusku sú zjavným hanobením, pán Šeliga – toto neobkecáte,“ odkazuje smerák poslancovi nášho parlanetu, ktorý, podľa neho, zatiaľ v politike predviedol akurát to, že sa dokázal aj počas lockdownu dobre scápať, našiel si v parlamente milenku a zariadil, že mnohí seniori kvôli nemu nedostanú dôchodok. A to len preto, že boli počas bývalého režimu komunisti a nikomu nemuseli ublížiť. „Ste stelesnením hlúposti a nenávisti, pán Šeliga, ale čo je horšie – vaša nenávisť voči Ruskej federácii už hraničí s trestným činom. Preto na vás podávam trestné oznámenie,“ prízvukuje Ľuboš Blaha a dodáva, že Generálna prokuratúra sa nemá čo nechať zastrašovať takýmto intelektuálnym nedorobkom ako je Šeliga.

„A Ruskej federácii sa hlboko ospravedlňujem, že v slovenskom parlamente sedí takýto tĺk. Držím palce, pán Žilinka – ako hovorieval Jan Werich, „nad ľudskou hlúposťou nezvíťazíme. Ale nikdy nesmieme prestať proti nej bojovať“,“ končí svoj podpredseda Smeru-SD. Ostrá vlna kritika sa na Juraja Šeligu zniesla aj od diskutujúcich Slovákov. „Niečo tak tupé ako je Šeliga sa len tak nevidí. Tento hňup vyťahuje nejaké gulagy. On sa už načisto zbláznil. Ešte teraz má USA Guantanámo kde mučí ľudí, ale Usákom sa pchá do riti. Aj prokuratúra za Hitlera a fašizmu bola asi super. Tak prečo sa aj Nemcom nevyhráža. Tam mu to nevadí? Na takého debila sa ťažko hľadajú slušné slová,“ konštatuje Jozef Beluský. „Šeliga je obyčajný americký tajtrlík. Doláre mu zjavne stále voňajú. Ak má normálnych rodičov, musia sa zaňho neskutočne hanbiť,“ pridáva sa Marek Herák. „JUDr. Juraj Šeliga to je teda intelektuál s nadhľadom. Zasa urobil exhibicionisticky výstup ako predtým kvôli francúzskej prokuratúre. Milovník politického striptízu… Jeho hlavným vzorom a školiteľom na tieto infantilne a nenávistné prejavy je asi plagiátor Magister Igor Matovič, CsC… Každopádne by trebalo aj jeho diplomovku preveriť… Možno poškuľuje po funkcii generálneho prokurátora… Asi by ma mať zamedzený prístup k ruskému plynu, PHM z ruskej ropy a elektrinu by mal využívať iba na základné potreby…. Trestné oznámenie je na mieste… Držím palce,“ napísal Miloš Jáger.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články