15.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

SaS: Záborská je pre svoj pozmeňujúci návrh v konflikte záujmov, chce ho rozšíriť o pro-life organizácie


Strana Sloboda a Solidarita (SaS) upozorňuje na predložený pozmeňujúci návrh poslankyne hnutia OĽaNO Anny Záborskej k jednému z jej vlastných návrhov zákonov, vďaka ktorému by mohli jej spriatelené organizácie čerpať peniaze zo štátneho rozpočtu, konkrétne z kapitoly Úradu vlády.

„Dnes môžu dotácie z Úradu vlády ísť na podporu národných kultúrnych pamiatok, podporu športu či riešenie problémov rómskej komunity. Návrh Anny Záborskej však chce rozšíriť tento okruh o spriatelené pro-life organizácie. Považujeme za diskriminačné a neprípustné, aby úrad vlády finančne podporoval výhradne také organizácie, ktorých hlavnou činnosťou je bojovať proti ženským právam a interrupciám,“ hovorí tímlíderka SaS pre zdravotníctvo a poslankyňa NR SR Janka Bittó Cigániková.

Tá pritom nespochybňuje, že by vláda mala mať možnosť prispievať podobným organizáciám, avšak na to sú určené úplne iné mechanizmy a podobné výnimky robia podporu neprehľadnou a krivia štátny rozpočet. „Zaujímalo by ma, prečo by mal Úrad vlády zo svojho rozpočtu takto pomáhať len tehotným ženám a nemôže pomáhať všetkým ženám, alebo napríklad onkologicky chorým deťom?“ pýta sa poslankyňa.

Navyše, Janka Bittó Cigániková upozorňuje aj na to, že Anna Záborská, ako členka predsedníctva minimálne jednej zo spomínaných organizácií, je pri tomto návrhu v konflikte záujmov. „Vyzývame poslancov Národnej rady, aby takýto návrh nepodporili,“ uzavrela Cigániková.

Pozrite si aj linky k spomínanému zákonu:

Návrh zákona:  https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=zakony/cpt&ZakZborID=13&CisObdobia=8&ID=1404

Pozmeňujúci návrh: https://www.nrsr.sk/web/Dynamic/DocumentPreview.aspx?DocID=526547

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x