23.1 C
Nitra
štvrtok, 23 mája, 2024

Fico: Pani prezidentka, treba vymeniť vás a nie slovenský národ!

Pani prezidentka, dnes na konferencii o zahraničnej politike Slovenska, ste mali pravdu. Je tu doslova priepasť medzi zahraničnou politikou, ktorú presadzujete Vy a ľudia ako Naď, Káčer či Heger a postojmi našich občanov. Ľudia jednoducho nechcú Vašu servilnosť k cudzím záujmom. Hneváte sa, keď Vám to pripomíname, ale pôsobíte ako cudzí prvok v slovenskej politike. Mali by ste počúvať, čo ľudia hovoria. Zahraničná politika Slovenskej republiky je iba jednou z vládnych politík a má výlučne slúžiť na presadzovanie národno-štátnych záujmov SR. To ste ako hlava štátu nikdy nerobili a nerobíte.

Je poľutovaniahodné, aké riešenie ste dnes ponúkli na roztvárajúce sa názorové nožnice medzi Slovenskom a Vami. Kto má iný názor na zahraničnú politiku Slovenska ako Vy a vláda v demisii, je podľa Vás zmätený a treba s ním citlivo a s empatiou pracovať. Chcete tým povedať, že každý s iným názorom je mimo mysle, poblúznený? Preboha, veď názorová rozmanitosť je to najprirodzenejšie v demokratickej spoločnosti! A svoju neuveriteľnú úvahu ste ukončili konštatovaním, že každého, kto šíri iný názor ako Váš, čo je podľa Vás automaticky klamstvo alebo dezinformácia, treba štátnymi orgánmi potrestať.

Robert Fico: Smer preberá iniciatívu v boji so zdražovaním potravín. Tak sa to robí, do psej matere!

Pani prezidentka, zapamätajte si, že keď nejaká politika v štáte nefunguje a ľudia ju väčšinovo odmietajú, treba vymeniť politikov a nie národ. Dnes ste urazili každého s iným názorom. Dnes ste urazili demokraciu. Dnes ste urazili celý slovenský národ. Nemôžete ho vymeniť. Treba vymeniť Vás a my na tom budeme v SMERE – slovenskej sociálnej demokracii demokraticky pracovať.

Je smiešne, keď hovoríte, že stojíte na strane obhajoby princípov právneho štátu napriek tomu, že niektoré krajiny v regióne pokračujú v ich oslabovaní. V otázkach právneho štátu a demokracie ste sa ľuďom vždy otočili chrbtom, keď Vás potrebovali. Kde ste boli počas Covidu, keď ľudí protiústavne izolovali? Kde ste boli, keď Vás ľudia žiadali v referende o predčasné voľby? Kde ste boli, keď Vaša milovaná vláda zatvárala alternatívne médiá a zavádzala cenzúru, keď verejnoprávne médiá doslova potláčajú iný názor? Bez zaváhania ste odsúhlasili očividné, nehanebné porušenie Ústavy SR pri darovaní lietadiel Mig – 29 Ukrajine. Dnes sme podali trestné oznámenie na všetkých členov vlády pre podozrenie zo spáchania zločinov zneužívania právomoci verejného činiteľa, porušovania povinností pri správe cudzieho majetku a sabotáže. Postavili ste sa na stranu obvinených policajtov na NAKA, ktorí chceli kolegyni zapáliť auto, nezákonne ju sledovať a niekam nakopať. Ani slovom ste sa nezastali opozície, ktorá je týmito ľuďmi prenasledovaná, ako za fašizmu. Ani slovom ste nereagovali na ministra Mikulca a jeho neprekonateľný nákup vrtuľníka, ani náznakom ste neodsúdili ministra Budaja, že ako eštebák udával svojich priateľov. To sú tie Vaše princípy právneho štátu?

Artur Bekmatov: Pripomíname si jeden z najtragickejších dní v dejinách Nitry. Postavme sa bombardovaniu mesta konečne čelom

Je smiešne, ako strašíte, že je ohrozené naše členstvo v EÚ na NATO. Jedine ak Vašou servilnosťou k cudzím záujmom. Bez SMERu – SSD by nebolo úspešné referendum o vstupe do EÚ v roku 2004, bez SMERU – SSD by nebol ani Schengen, ani Euro. Ak chcete vidieť ako má vyzerať suverénna zahraničná politika, obzrite sa na dvanásť rokov pôsobenia SMERu vo vláde, alebo si zajtra vypočujte, ako chceme do slovenskej zahraničnej politiky po rokoch Vášho bačovania vrátiť suverenitu. Vypočujte si, ako je potrebné zdôrazňovať výnimočnosť nášho členstva v EÚ, ale aj výnimočnosť práva politikov a občanov na kritický názor na fungovanie európskych inštitúcií. My nebudeme obviňovať Slovenky a Slovákov, že NATO nemá u nás prakticky žiadnu podporu. My, na rozdiel od Vás, pani prezidentka, vidíme štyri svetové strany, porušovanie medzinárodného práva konštatujeme vždy, keď je na to dôvod, nie keď sa nám to politicky hodí, nemáme záujem zasahovať do vnútorných záležitostí iných krajín a chápeme, že na svete sú aj krajiny, ktoré sa rozhodli ísť inou formou vládnutia, ako je parlamentná demokracia.

Vážená pani prezidentka, nemali sme nikdy žiadne pochybnosti, že ste učebnicovým príkladom zástankyne selektívnej spravodlivosti a demokracie, ale Vaše dnešné vystúpenie odhalilo Vašu podstatu úplne a tá je pre slovenskú demokratickú budúcnosť neprijateľná.

YouTube video

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x