12 C
Nitra
streda, 10 apríla, 2024

SaS: Ostro odsudzujeme vyhrážky voči RTVS a jej moderátorke

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) ostro odsudzuje vyhrážky nielen Smeru, ale aj rôznych anonymných osôb voči RTVS a moderátorke relácie Sobotné dialógy Marte Jančkárovej.

„Vyhrážky, ktoré smerujú voči RTVS a jej moderátorke len pre to, že nepristúpili na hru Smeru, sú neprijateľné. Robert Fico, Ľuboš Blaha a celý Smer sú plne zodpovední za tieto útoky. Veríme, že tak k tomu bude pristupovať aj NAKA, ktorá začala trestné stíhanie. Je to práve Robert Fico, ktorý svojimi útokmi rozdeľuje a vulgarizuje spoločnosť. Snaha očierňovať RTVS, ktorá rešpektovala dohodnutú dramaturgiu, je len a len nechutnou predvolebnou kampaňou Smeru,“ uviedol predseda SaS Richard Sulík.

Podľa strany SaS sa zachovala RTVS správne. „Verejnoprávna televízia nemá a ani neslúži na propagandu a marketing politických strán. RTVS má plné právo určovať si dramaturgiu a hostí, s ktorými chce diskutovať. Miesto v diskusnej relácii nepatrí politickej strane, ale konkrétnemu hosťovi. Všetko ostatné je lož,“ hovorí tímlíder strany pre kultúru a média René Parák.

„Útoky na novinárov, ktoré v poslednej dobe predvádza Smer, sú len predzvesťou toho, ako sa budú správať po voľbách. Navyše, deje sa to len pár dní po piatom výročí vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Robert Fico nemal nikdy úctu k novinárom, boli preňho len prekážkou pri jeho mocenskom vládnutí, pretože to boli práve novinári, ktorí pozerali Smeru na prsty a odhaľovali jednu kauzu za druhou. Verbálne útoky, ktoré sa dnes opakujú, sú len krokom k tým fyzickým. Strana Smer by mala preto prijať zodpovednosť a za svoje útoky voči RTVS a Marte Jančkárovej sa verejne ospravedlniť,“ uzavrel podpredseda SaS Branislav Gröhling.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x