12.1 C
Nitra
streda, 10 apríla, 2024

SaS kritizuje OĽANO: Môže sa stať, že sporiteľ peniaze v DRUHOM pilieri už nikdy NEUVIDÍ

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) upozorňuje, že poslanci za OĽaNO a Sme rodina pokračujú v neprijateľnom prepisovaní zákonov týkajúcich sa druhého piliera. Výsledkom má byť aj to, že sporiteľ v druhom pilieri už nikdy viac nemusí vidieť polovicu nasporených peňazí.

„Ak máte druhý pilier, ľahko sa vám môže stať, že o časť svojich peňazí prídete. Parlament bude v najbližších dňoch totiž hlasovať o zákone poslancov za OĽaNO a Sme rodina, ktorý obsahuje aj zákaz nakladať až s polovicou nasporených peňazí v druhom pilieri. Podľa návrhu, ak splníte podmienky na výber nasporených peňazí, budete si môcť vybrať iba polovicu z nasporenej sumy. K druhej polovici sa nedostanete skôr, ako vo svojich 75 rokoch a aj tú vám poisťovňa rozráta na 12 až 15 rokov. Miesto riadnej nápravy tak druhý pilier čelí ďalším útokom populistov. Zvyšky koalície neprijateľne ohrozujú stámiliónové úspory Slovákov,“ upozorňuje poslanec NR SR za SaS Peter Cmorej.

Machinácie so zlatom? Minister Hirman sa nečinne prizerá lacnému vývozu zlata zo Slovenska

Aj z toho dôvodu spúšťa strana SaS verejnú petíciu, ktorou chce vyvinúť tlak na politikov, aby prestali druhým rozkazovať, ako majú žiť, respektíve, ako môžu narábať so svojimi peniazmi. „Je absolútne nezodpovedné, ako tento parlament nakladá s miliardami eur, ktoré patria sporiteľom a sú určené na vyplácanie dôchodkov. Súkromné vlastníctvo dôchodkových úspor bolo základným sľubom pri vzniku druhého piliera. Sľuby sa majú dodržiavať. Vyzývame preto všetkých poslancov, aby takúto zmenu nepodporili a prestali so zásadnými zásahmi tesne pred voľbami,“ uzavrel predseda SaS Richard Sulík.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x