15.7 C
Nitra
utorok, 25 júna, 2024

SaS: Generálna prokuratúra by sa mala začať zaoberať rozpustením ĽSNS a Republika


Generálna prokuratúra SR by sa mala začať čím skôr zaoberať návrhom na rozpustenie ĽSNS a strany Republika. Dôvodom sú ich medializované prepojenia na ruských špiónov a možné financovanie z Ruska. Uviedla to strana Sloboda a Solidarita (SaS)

SaS: Generálna prokuratúra by sa mala začať zaoberať rozpustením ĽSNS a Republika
Roman Foltin

„Prezentované dôkazy orgánov činných v trestnom konaní v súvislosti s ruskými špiónmi na Slovensku jednoznačne smerujú k podozreniu, že ĽSNS je financovaná z Ruska. Navyše, všetko nasvedčuje tomu, že prepojenie na ruských špiónov môže byť oveľa väčšie a týkať sa aj strany Republika. Činnosť obidvoch strán je tak v priamom rozpore s Ústavou SR a preto je najvyšší čas začať sa zaoberať ich rozpustením,“ uviedol poslanec NR SR za SaS Miroslav Žiak.

Podľa strany SaS by mali byť predstavitelia obidvoch strán ignorovaní aj v médiách. „Nemôže nám byť jasné, aké názory prezentujú jednotliví politici ĽSNS a Republiky- či sú to ich osobné názory, alebo o ide názory, za ktoré majú zaplatené z Ruska. Médiá by sa mali vyvarovať akejkoľvek príležitosť ponúknuť týmto osobám akýkoľvek priestor,“ doplnil člen Výboru NR SR pre kultúru a médiá Roman Foltin.

Zdroj:TS

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články