16.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Šaľa: Radnica pripravuje priame prenosy z rokovania mestského zastupiteľstva

Obyvatelia Šale si budú môcť pozrieť rokovanie mestských poslancov v priamom prenose. Radnica pripravuje online prenos už z májového zasadnutia mestského zastupiteľstva.

Doteraz radnica sprostredkovávala priebeh rokovaní prostredníctvom prepisov na webovej stránke mesta. „Boli sme jednou z prvých samospráv, ktorá takýmto spôsobom chcela priniesť obyvateľom rýchle a promptné informácie, o čom a ako rozhodujú mestskí poslanci pri jednotlivých bodoch. Teraz hľadáme spôsob, ako túto službu zmodernizovať,“ uviedla Erika Kollerová z mestského úradu.

Priame prenosy zo zasadnutia mestských poslancov zabezpečí súkromná spoločnosť, ktorá v rokovacej sále v deň zasadnutia nainštaluje kamery a dokáže zabezpečiť aj vysielanie zvuku. „Služba je spoplatnená a ročne by znamenala pre mesto výdavky vo výške približne 3000 eur. O ďalších živých prenosoch sa preto rozhodne na základe záujmu obyvateľov. Najbližšie zasadnutie zastupiteľstva bude 4. mája,“ dodala Kollerová.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x