17.1 C
Nitra
štvrtok, 23 mája, 2024

Levice: Nemocnica po dvoch rokoch obnovila činnosť DOS

Po dvoch rokoch nútenej prestávky, súvisiacej s pandémiou COVID-19, obnovila Nemocnica Agel Levice činnosť Domu ošetrovateľskej starostlivosti. Aktuálne má kapacitu 10 lôžok, ktorú plánuje nemocnica zvyšovať, informovala námestníčka pre liečebno-preventívnu starostlivosť Helena Dudášová. Obnovenie činnosti Domu ošetrovateľskej starostlivosti je podľa jej slov poslednou zložkou, ktorá znamená definitívny návrat nemocnice do bežného režimu spred pandémie.

Dom ošetrovateľskej starostlivosti poskytuje nepretržitú ošetrovateľskú a opatrovateľskú starostlivosť, ošetrovateľskú rehabilitáciu a služby s nimi súvisiace osobám, ktorých zdravotný stav vyžaduje nepretržité poskytovanie ošetrovateľskej starostlivosti, nie je pritom potrebná sústavná zdravotná starostlivosť poskytovaná lekárom a nie je možné ju poskytovať v prirodzenom sociálnom prostredí. DOS mal už pred pandémiou takmer stopercentnú vyťaženosť, potvrdila hovorkyňa Agel SK Martina Pavliková.

Klientmi zariadenia boli najmä pacienti s imobilizačným syndrómom, chronickým dekompenzovaným ochorením, neurologickým ochorením, po operačnom výkone, po úraze s obmedzenou hybnosťou, s narušenou integritou kože alebo iným zdravotným problémom. Pobyt vždy musí odporučiť lekár. „V prípade dostupnosti lôžok prijímame aj pacientov z domáceho prostredia na základe odporúčania obvodného lekára a čakateľov na umiestnenie do zariadení sociálnych služieb. Vieme tiež pomôcť aj s krátkodobými pobytmi v prípade, ak sa príbuzní nemôžu z rôznych dôvodov starať o svojho blízkeho,“ povedala Dudášová.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x