18.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

Šaľa: Na budúcej autobusovej stanici už pribudli prvé konštrukcie nástupišťa

Na budúcej autobusovej stanici v Šali vyrástli prvé konštrukcie nových autobusových zastávok. Rozsiahly projekt revitalizácie celého predstaničného priestoru sa tak posunul do ďalšej fázy.

Mesto naň získalo nenávratný finančný príspevok v hodnote takmer 5,5 milióna eur. Prvé stavebné práce sa začali ešte v zime. „Doteraz prebiehali najmä pod zemou. Budovala sa kanalizácia, vpuste a ďalšie nevyhnutné veci. V týchto dňoch osadili prvú oceľovú konštrukciu na budúcej novej autobusovej stanici. Vďaka tomu si verejnosť bude vedieť lepšie predstaviť, ako bude predstaničný priestor vyzerať a kde budú nástupištia,“ uviedla Erika Kollerová z mestského úradu.

Súčasťou zámeru je celkové riešenie predstaničného priestoru, do ktorého sa má premiestniť autobusová stanica, vybuduje sa tu 256 nových parkovacích miest a ďalšia infraštruktúra. Projekt počíta aj s vybudovaním boxov a stojísk na bicykle, s výstavbou malého parku, nových toaliet a ďalšieho príslušenstva. „Práce pokračujú a približne o sedem mesiacov budeme môcť cestovať v dôstojnejších podmienkach. Toto je jednou z kľúčových investícií do rozvoja nášho mesta,“ skonštatoval primátor Jozef Belický.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x