20.1 C
Nitra
nedeľa, 23 júna, 2024

Nitra: Výstava Vesmír a svet ako znak predstaví tvorbu Marty Horníkovej

Ponitrianske múzeum v Nitre predstaví tvorbu akademickej maliarky Marty Horníkovej. Ako uviedli organizátori, vernisáž výstavy Vesmír a svet ako znak sa bude konať dnes 24. mája. Expozícia bude v priestoroch múzea sprístupnená do 1. júla.

K tvorbe vystavených diel autorku inšpirovali nielen dávne civilizácie, kultúry, ale aj filozofia a ideológia východných náboženstiev i vesmírne univerzum. „Umelkyňa predstavuje kašírované plátna na kartonáži s témou vesmírneho systému s možnosťou mystického napojenia na poznanie. Okrem maľby je zastúpená kresba s vesmírnou tematikou a mystickým zámerom. Na pozadí vesmírnych kompozícií sa tak odohrávajú deje ľudskej podstaty, ktoré vyúsťujú v tvorivom autorskom výbere,“ uviedla kurátorka výstavy Marta Hučková Kocianová.

Festival Cantate ponúkne prehliadku zborového spevu i hudobné workshopy

Ako doplnila, Horníková získala počas svojho tvorivého života viacero významných ocenení. Jej tvorba je zastúpená v zahraničných i v súkromných zbierkach a taktiež v akvizičných fondoch slovenských galérií. „Svoju maliarsku tvorbu prezentuje individuálne i na kolektívnych výstavách Umeleckej besedy slovenskej, ktorej je členkou,“ doplnila Hučková Kocianová.

(tasr, fb Ponitrianske múzem)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x