10.4 C
Nitra
nedeľa, 25 februára, 2024

ŠAHY: Poslanci dokonale odignorovali vôľu občanov. Primátorovi PLAT zrejme zostane

Mestskí poslanci v Šahách nevyhoveli petícii, v ktorej obyvatelia mesta žiadali znížiť plat primátorovi Pálovi Zacharovi. Rozhodli tak na svojom marcovom rokovaní.

Nebýva pritom často, aby sa obyvatelia mesta zomkli voči rozhodnutiu svojich poslancov. V Šahách to už ale neplatí, v tomto malom meste na juhu Slovenska si totiž občania začali uplatňovať svoje práva. Spísali petíciu za prijatie uznesenia, ktorým poslanci zrušia pôvodné uznesenie týkajúce sa platu primátora.

Rebel zo Šiah Martin HUDEC: Odsúhlasiť si vyšší plat po nástupe do funkcie je HULVÁTSTVO

Petíciu začali Šahania podpisovať ešte vlani v decembri. Signatárom sa nepáčilo, že poslanci novému primátorovi zvýšili zákonom stanovený plat o maximálne možných 60 percent. Hrubý plat primátora sa tak zvýšil zo sumy 3149 eur o 1889,40 eura na celkových 5038,40 eura. „Považujeme za nezodpovedné, aby v čase, keď spoločnosť čelí viacerým krízam, poberal novozvolený primátor od prvého dňa vo funkcii maximálny možný plat. Žiadame poslancov, aby schválili nové uznesenie, ktorým primátorovi priznajú plat bez zvýšenia,“ uvádza sa v petícii.

Poslanci primátorovi Šiah odklepli zvýšený plat. Ľudia sa vzbúrili, chcú mu ho ZRUŠIŤ

Podľa signatárov petície by sa primátorovi mohol jeho plat zvýšiť neskôr, keď preukáže konkrétne výsledky svojej práce. Od decembra do polovice januára podpísalo petíciu 694 ľudí. Mestskí poslanci jej však napokon nevyhoveli. Viacerí z nich argumentovali tým, že text petície im dáva na výber iba ponechanie platu primátora v pôvodnej výške, alebo s nulovým navýšením, s ktorým väčšina z nich nesúhlasila.

(nn, tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x