31.5 C
Nitra
pondelok, 14 augusta, 2023

Rozšírená 3D realita ponúkne na Zoborskom kláštore nové zážitky

Nitra (TASR) – Zoborský kláštor ponúkne turistom počas letnej turistickej sezóny viaceré novinky. Zoborský skrášľovací spolok tam chce rozširovať možnosti virtuálnej prezentácie historických pamiatok.
      Technológiu 3D rozšírenej reality využívajú v pozostatkoch kláštora už od roku 2019, keď si pomocou nej mohli turisti pozrieť príbytok kamaldulského mnícha. Vlani bol pomocou tejto technológie prezentovaný aj exteriér príbytku mnícha a jeho záhradka.
      Spolok chce na modernom spôsobe prezentácie historických pamiatok pracovať aj v tomto roku. „Zameriavame sa na kláštorný kostol, ktorý sa predstaví v podobe zo 17. storočia. V projekte chceme pokračovať i v ďalších rokoch Rákocziho altánkom a hlavnou kláštornou budovou. Postupne chceme predstaviť celý areál v podobe 3D,“ uviedli dobrovoľníci zo Zoborského skrášľovacieho spolku. Na tohtoročný projekt sa im už z mestského rozpočtu podarilo získať dotáciu v hodnote 4470 eur.

Foto: Archív

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články