22 C
Nitra
štvrtok, 10 augusta, 2023

Dnes: Stretnutie s ministrom dopravy Doležalom. Budeme mať konečne poriadne cesty?

Najvypuklejšie problémy v oblasti dopravnej infraštruktúry, ktoré trápia Nitriansky samosprávny kraj (NSK) a jeho krajské mesto už celé roky, boli témou pracovného stretnutia predsedu NSK Milana Belicu a primátora Mesta Nitry Mareka Hattasa s ministrom dopravy a výstavby SR Andrejom Doležalom v piatok 11. júna na pôde nitrianskeho Župného domu.

Dnes: Stretnutie s ministrom dopravy Doležalom. Budeme mať konečne poriadne cesty?

Na programe rokovania iniciovaného predsedom NSK a Zastupiteľstvom NSK bolo v oblasti cestnej infraštruktúry riešenie dopravného spojenia cesty I/64 zo severu v smere Prievidza – Nitra – závod Jaguar Land Rover a z juhu v smere Komárno – Nitra, vrátane turboobchvatu Nitra-Čermáň s výjazdom na R1. V oblasti železničnej infraštruktúry kraj najviac tlačí absencia železničného elektrifikovaného prepojenia Nitry, smer Trnovec nad Váhom, a Bratislavou (priame železničné spojenie Nitra-Bratislava). Kľúčovým je aj proces rekonštrukcie južného TEN-T – Kúty – Bratislava – Nové Zámky – Štúrovo, smer Budapešť – Balkán.Cieľom pracovného stretnutia v Nitre bolo hľadanie reálnych riešení týchto, pre kraj rozhodujúcich, dopravných tém. Ukázalo potrebu ďalších rokovaní v jednotlivých oblastiach dopravnej infraštruktúry.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články