27.1 C
Nitra
sobota, 22 júna, 2024

Rozhodnutie KP Nitra v kauze odposluchov je ZÁKONNÉ, rozhodla GP

Rozhodnutie Krajskej prokuratúry (KP) Nitra zrušiť trestné stíhanie pre pytliactvo v kauze odposluchov z poľovníckej chaty je v súlade so zákonom.

Vyplýva to zo stanoviska Generálnej prokuratúry (GP) SR, ktoré na sociálnej sieti zverejnila riaditeľka Nadácie Zastavme korupciu Zuzana Petková.

Zastavme korupciu žiada GP o obnovenie vyšetrovania v kauze poľovníckej chaty
      

Rozhodnutie KP Nitra v kauze odposluchov je ZÁKONNÉ, rozhodla GP
Na snímke je Robert Fico spolu s otcom Norberta Bödöra Miroslavom a synom Tibora Gašpara Pavlom. Zdroj: screenshot video

Nadácia žiadala GP o obnovenie vyšetrovanie v kauze odposluchov. GP jej odpovedala, že nadácia nemá oprávnenie podať návrh na obnovenie vyšetrovania. „Hlavnou výhradou, pre ktorú krajský prokurátor zrušil uznesenie vyšetrovateľa, je, že nadkvalifikoval prečin pytliactva,“ pripomenula Petková.

JUDr. Pe­ter Šam­ko: Kauza Ficova chata a pytliaci ilus­tru­je sú­čas­ný úpa­dok tres­tné­ho prá­va (rozsudky)

Rozsudky nemuseli byť v súlade so zákonom

Pytliactvo sa preverovalo ako trestný čin spáchaný závažnejším spôsobom konania, konkrétne so zbraňou. To však krajský prokurátor Ivan Mandalov považoval za nedôvodné, keďže v prípade útokov so zbraňou má ísť o ľudí a nie zvieratá. Petková tvrdí, že viaceré rozsudky okresných súdov uvádzajú opak. Na margo rozsudkov okresných súdov, ktorými sa spochybňuje postup, nitrianska krajská prokuratúra reagovala s tým, že nemuseli byť v súlade so zákonom.

Ficova chata: Čo Nadácia Zastavme korupciu nezistila
      

V médiách sa v októbri 2021 zverejnili videá a ich prepisy, ktoré zobrazujú, ako sa na poľovníckej chate stretávali šéf Smeru-SD Robert Fico, obhajca obvineného policajného exprezidenta Tibora G. Marek Para, bývalý minister vnútra Robert Kaliňák, podnikateľ Miroslav Bödör a syn Tibora G. Pavol.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články