-1 C
Nitra
streda, 19 januára, 2022

Ficova chata: Čo Nadácia Zastavme korupciu nezistila

Včera v Sme vyšiel zaujímavý článok o „dojme“, že Krajská prokuratúra v Nitre sa ako celkom nejaví ako objektívne nestranná. Ide článok ku kauze Ficova chata.

Išlo o článok Kauzu chata pomohol stopnúť prokurátor, ktorý loví vedľa Bödöra.

Ja by som vám všetkým rada povedala to, čo Nadácia Zastavme korupciu v článku neuviedla, buď to nevedeli, alebo nechceli vedieť.

Ficova chata: Čo Nadácia Zastavme korupciu nezistila
Na snímke je Robert Fico spolu s otcom Norberta Bödöra Miroslavom a synom Tibora Gašpara Pavlom. Zdroj: screenshot video

Takže:

Je pravda, že na Krajskej prokuratúre v Nitre pracuje mladá Jahnátková. Keď tam nastúpila, volala sa Križanová a nikto do nej nekopal, že má tatka bývalého ministra pôdohospodárstva. Pretože, môžeme za svojich rodičov? Čo robí JUDr. Miroslava Jahnátková? Poviem vám to jednoducho, aby ste to pochopili. Nedozoruje prípady, ale vybavuje sťažnosti alebo podnety od občanov. Ak teda napríklad pošlete na KP v Nitre podnet na preskúmanie zákonnosti nejakého postupu policajta, alebo podriadeného prokurátora, ona ten podnet prečíta, a rozhodne sa, pretože má na to vzdelanie aj prax, či ten podnet je dôvodný, alebo nie. Teda, či príjme nejaké opatrenie, alebo ho odloží. A vôbec nemá na starosti okres Levice. Pracuje na KP v Nitre už asi 7 rokov, ale to nie som si istá.

V článku sa spomína jeden výborný prokurátor, skutočný profesionál, JUDr. Ivan Huszár. Osobne som s ním prišla do kontaktu iba pracovne, stretli sme sa na súde na nejakých pojednávaniach, ale keďže Nitra je malé provinčné mestečko, tak je všeobecne známe, že býva nie v Nitre, ale v susednom mestečku a to, že má záľubu v poľovačkách, netají. (Nie je jediný poľovník v okrese, poľujú lekári, právnici, podnikatelia, policajti…) V minulosti som si podľa infozákona vyžiadala uznesenie o zastavení trestného stíhanie voči istej prokurátorke Generálnej prokuratúry. Tá bola pôvodne obvinená z ublíženia na zdraví, no v roku 2015 na GP rozhodli, že tento čin nebol trestným činom… Tá žena ublížila svojmu vtedajšiemu manželovi, úmyselne ho obliala horúcou vodou z hrnčeka, ktorou mu zasiahla ľavú časť tváre a ľavé rameno, čím mu spôsobila povrchové popáleniny ľavej časti tváre veľkosti 15 x 10 cm II./a stupňa a ľavého ramena veľkosti 8 x 8 cm II./a stupňa prenikajúce na rozhranie epidermy a dermy, ktoré si vyžiadali dobu práceneschopnosti v trvaní 8 dní. Ako hovorím, tento skutok nakoniec vraj trestným činom nebol a jej, už bývalý, manžel si nepomohol, hoci bol prokurátor. Spomínaná žena bola aj sestrou bývalej populárnej poslankyne za SDKÚ a doteraz na GP pracuje (aspoň som nepočula inak). Je to aj tá pani, ktorej meno sa spájalo s Kočnerom

To, že má niekto pozemky vedľa Bödöra, možno nie je také zaujímavé ako to, že šéf levickej prokuratúry požiadal o uvoľnenie z funkcie, zatiaľ sa o tom nerozhodlo, pokiaľ viem ja. Prečo?

Čo je však ešte zaujímavejšie je to, že na OP Levice pracujú dvaja bývalí policajti, teraz prokurátori a dokonca aj kamaráti, viem od domácich. Pani Dominika Juhásová a Michal Zúzik. JUDr. Zúzik je ten, ktorý mal dozorovať prípad chaty, o ktorej sa toľko hovorí, a kde vznikli nezákonné odposluchy. Juhásová je manželka vyšetrovateľa Martina Juhása, ktorému teraz vraj hrozí trestné stíhanie za zneužívanie právomoci verejného činiteľa. Zatiaľ je začaté konanie iba vo veci. Mimochodom, aj JUDr. Zúzika si v regióne mnohí pamätajú z čias, keď pracoval ešte na obvodnom oddelení v Mojmírovciach, neskôr prešiel na krimi do Nitry a potom sa stal prokurátorom. Martin Juhás zasa prišiel do Nitry z kriminálky v Leviciach.

Takže, otázka znie, toto sa zamlčalo zámerne, alebo o tom naozaj nadácia nevie? A keď nevie, teraz už vie, a môže v pátraní rôznych prepojení v našom regióne pokračovať. Iste je toho dosť, najmä v Leviciach.

A záver ešte polobulvárna pikoška. Asi nepoviem nič nové, ale JUDr. Mandalov, teda krajský prokurátor, asi trikrát podal podnet na obchodný register, aby vymazal predmety činnosti firmy Bonul. (písala som o tom niekedy v minulosti) Takže asi ich obľúbenec nebude 😊 Tiež bol námestníkom JUDr. Mamráka, krajského prokurátora, ktorého polícia za čias prezidentovania Gašpara krivo obvinila z korupcie – kauza nahrávka, kde doktora Mamráka hral amatérsky herec. Polícia ho napriek tomu za účasti vybraných médií zadržala a obvinila. Neskôr musela polícia s hanbou konanie zastaviť a je to vlastne prvá kauza, kde došlo k zneužitiu kajúcnikov, čo verejne prezentoval aj JUDr. Lipšic. Mimochodom, ten prokurátor, ktorý tento prípad dozoroval, JUDr. Čelovský, tiež asi ešte pracuje.

A ak by vám to všetko nestačilo, tak ešte jedna polobulvárna informácia. JUDr. Ivan Mandalov je prvým manželom bývalej ministerky spravodlivosti Lucie Žitňanskej a pokiaľ viem, majú korektné vzťahy.

Že by aj toto všetko, čo som spomenula, bolo nejaké záhadné prepojenie?

Hena Ďurovová

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články