20.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Hrozivé zdražovanie energií: Šetriť ide aj UKF v Nitre

S ohľadom na mimoriadne významný nárast cien komodít elektrickej energie (o 266 %) a plynu (o 277 %) v roku 2022, na obmedzenie prevádzky pracovísk v súvislosti s pandémiou ochorenia Covid-19, ako aj na nepriaznivý rozpis dotácie zo štátneho rozpočtu pre UKF v roku 2022, s cieľom znižovať neproduktívne náklady, nariadil rektor UKF v Nitre Libor Vozár mimoriadne úsporné opatrenia.

Hrozivé zdražovanie energií: Šetriť ide aj UKF v Nitre

Zamestnanci a študenti budú musieť dbať o to, aby nepoužívali umelé osvetlenie a maximálne využívali denné svetlo. K opatreniam patrí aj krátke vetranie počas terajšej vykurovacej sezóny, či zníženie teploty v spoločných priestoroch, kedy výučba neprebieha a mnoho ďalších odporúčaní, ktoré by mali viesť k zníženiu spotreby energií.

Pomoc nemocniciam s cenami energií by mala ísť od MZ, tvrdí R. Sulík

V podobnej situácii sa ocitnú aj ďalšie organizácie a či zariadenia, ktorých sa zvyšovanie cien energií dotkne. Medzi také patrí aj, podľa mojich informácií, aj nitrianska špecializovaná nemocnica Zobor a ďalšie.

Tak TOTO ste ešte nezažili: Nekúrte v noci doma, budete zdravší! Radia naši energetici rodinám

Napísať mi vlastné skúsenosti k téme môžete na redakcia@nitranoviny.sk

(heď)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články