25.1 C
Nitra
nedeľa, 23 júna, 2024

Richard Takáč (Smer-SD): Envirorezort dosádza aj „svojich“ ľudí do agrorezortu

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) má nového štátneho tajomníka.

To, že prichádza z tretieho sektora a väčšinu svojho pracovného života strávil v mimovládnych organizáciách je jedna vec. Čo ma ale vyrušuje, je jeho odbornosť. 

Podpora chovateľom ošípaných? Iba VYVOLENÝM! Na jednu sviňu 4500 eur

Zameranie Martina Kováča a jeho vízie sa hodia skôr na ministerstvo životného prostredia. Už dlhšie poukazujeme na to, že agrorezort sa stále viac dostáva do područia envirorezortu, ktoré riadi tretí sektor a mimovládky. Nejde o rovnocenných partnerov. Teraz si envirorezort dosádza aj „svojich“ ľudí do agrorezortu.

Richard Takáč (Smer-SD): Envirorezort dosádza aj „svojich“ ľudí do agrorezortu
Richard Takáč

Poľnohospodárov a potravinárov dnes trápi cenová politika, ceny za suroviny a následná konečná cena za svoje produkty. V tejto situácii prichádza na ministerstvo pôdohospodárstva človek, ktorý sa venuje vodnému hospodárstvu. Vláda dala vymenovaním Martina Kováča za štátneho tajomníka MPRV ďalší signál, že poľnohospodári a potravinári sú na okraji jej záujmu.

Mária Kadlečíková a Eduard Šebo k zrušeniu Výskumného ústavu ekonomiky poľnohospodárstva a potravinárstva. Kam sme sa to dostali?

Martin Kováč je podľa životopisu, aj z dostupných informácií, enviroaktivista, jeho skúsenosti so životným prostredím a tretím sektorom dnes nepomôžu poľnohospodárom a potravinárom. Momentálne „horí“ Strategický plán, na ktorého pripomienkovanie dalo ministerstvo pôdohospodárstva päť pracovných dní. Napriek časovej tiesni a obsahu materiálu k nemu prišlo až 500 pripomienok, z toho 300 zásadných! V tomto čase potrebujeme na ministerstve pôdohospodárstva odborníka z danej oblasti. Človeka, ktorý sa postaví za slovenských potravinárov, za slovenských poľnohospodárov. Nezabúdajme, že tí doteraz bojujú s minimálnou covidovou pomocou a predychávajú aj postoj vlády k ich odvetviu, ktorý deklarovali nulou v pláne obnovy.

Vládna koalícia dnes potvrdila, že je personálne vyprahnutá a pozície na agrorezorte nedokáže obsadiť ľuďmi v danej kvalifikácii.

zdroj: TS

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články