11.5 C
Nitra
pondelok, 4 marca, 2024

Návrh OĽANO na vznik tzv. právnych poradcov je pročkovina, tvrdí HLAS

Návrh OĽANO na vznik tzv. právnych poradcov je pročkovina, tvrdí HLAS, a dodáva, že poškodí občanov i advokátov.

Návrh poslanca Petra Kremského z OĽaNO, aby mohli právne služby poskytovať aj čerství absolventi právnických fakúlt, poškodí ich klientov, advokátov i samotných „právnych poradcov“, ktorých chce týmto zákonom vytvoriť.

Návrh OĽANO na vznik tzv. právnych poradcov je pročkovina, tvrdí HLAS
Matúš Šutaj Eštok


„Poslanec Kremský potvrdzuje pravidlo, že najabsurdnejšie návrhy zákonov predkladajú pročkovci z OĽaNO. Poskytovanie právnych služieb čerstvými absolventmi je rovnaký nezmysel, ako dať do rúk skalpel práve doštudovanému medikovi bez akejkoľvek atestácie,“ povedal poslanec HLASu Matúš Šutaj Eštok.

Milí dôchodcovia, budete spávať v kožuchu a baraniciach, aby ste ušetrili na kúrení, povedal dnes Matúš Šutaj EŠTOK (video)


V súčasnosti je právne zastupovanie zodpovednosťou advokátov, ktorých práva, povinnosti a podmienky jasne stanovuje zákon.“ Je v rozpore so zdravým rozumom na jednej strane žiadať, aby advokát v záujme kvality poskytovaných služieb klienta spĺňal množstvo povinností, a na druhej strane umožniť, aby rovnaké poradenstvo mohol poskytovať ktokoľvek, kto ukončí právnickú fakultu,“ podotkol Matúš Šutaj Eštok.


Absencia akejkoľvek garancie kvality môže výrazne poškodiť aj občanov, ktorí sa na nových „právnych poradcov“ obrátia a napokon na to doplatia. V neposlednom rade môžu utrpieť aj samotní „právni poradcovia“, ktorí na rozdiel od advokátov nemusia byť poistení za škodu spôsobenú klientovi a ako živnostníci budú ručiť celým svojím majetkom. „Rodiny „právnych poradcov“ môžu byť veľmi nepríjemne prekvapené, ak sa raz zobudia bez strechy nad hlavou, pretože poškodený občan si od svojho poradcu úspešne vymohol náhradu škody,“ uzavrel Matúš Šutaj Eštok.

Zdroj: TS

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články