16.5 C
Nitra
štvrtok, 11 apríla, 2024

Peter OREMUS: Pravda o finančnom zdraví mesta NITRA

Dlhodobo upozorňujeme na zasadnutiach Mestského zastupiteľstva a zasadnutiach finančnej komisie, že trend riadenia nášho mesta a jeho organizácií pod vedením Hattas tímu je chaotický, vysoko rizikový a smeruje k rozvratu našich verejných financií.

Hattasove Radničné noviny naopak glorifikujú a velebia kvalitu riadenia nášho mesta, ktoré vraj v doterajšej histórii nemá obdobu. „Meníme mesto“, čítame bombastické titulky, ktoré majú navodiť dojem geniality práce terajšieho vedenia mesta. Aká je teda pravda po 3 rokoch riadenia mesta Hattas tímom?

Peter OREMUS: Pravda o finančnom zdraví mesta NITRA
Peter Oremus

Peter OREMUS: Radničné noviny- je tam priestor naozaj pre všetkých?

Kto mal možnosť sledovať rokovania mestského zastupiteľstva dňa 14.10.2021 a 16.12.2021, pravdepodobne zostal v šoku. Po slovách hlavného kontrolóra mesta a vedúceho odboru ekonomiky musí byť aj laikovi jasné, že radnica stojí nad priepasťou a nezostáva jej nič iné ako prijať ďalší úver na zabezpečenie základného chodu mesta a vyrovnaného rozpočtu mesta na rok 2022 zo zákona!!! Ešte sa doteraz nestalo, aby hlavný kontrolór povedal : „Pokiaľ nebudú odstránené mnou uvedené riziká v návrhu rozpočtu na rok 2022, neodporúčam zastupiteľstvu mesta Nitra schváliť predložený materiál v danom znení.“

Nemiestna poznámka primátora Hattasa: SOM RÁD, ŽE STE SKONČILI, povedal poslancovi na zastupiteľstve

Poslanci Hattas tímu a poslanci KDH schválením materiálu č. 974/2021 zmenili doterajší kontokorentný úver na riadny 5 miliónový úver so splácaním na 5 rokov a schválením materiálu č. 1051/2021 aj vysoko toxický a nereálny rozpočet na rok 2022.

Peter OREMUS: Pravda o finančnom zdraví mesta NITRA
Videozáznam zastupiteľstva v Nitre je blokovaný.

Za svoje 3-ročné účinkovanie „Hattas manažment“ už prijal úvery v celkovej výške 23 mil. EUR!

Poslankyňa Petra AJDARIOVÁ si podala Hattasa: Chováš sa HROZNE

Bohužiaľ, väčšina úverov bola prejedená a schválené investičné akcie jednotlivých Výborov mestských častí sú, naopak, každoročne nerealizované a presúvané. Týmito presunmi sa fiktívne vytvára hospodársky prebytok a falošný dojem, že je všetko v najlepšom poriadku.

Peter OREMUS: Pravda o finančnom zdraví mesta NITRA

Pokiaľ by ste čakali, že sa naozaj vážnou finančnou situáciou mesta budú zaoberať aj „liberálne“ médiá ste na omyle. Zrazu netreba riešiť transparentnosť, hospodárnosť. Posledné 3 roky je podľa nich na radnici všetko geniálne.

Ing. Peter Oremus, PhD., predseda 1.klubu nezávislých poslancov MsZ v Nitre

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články