17.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Remišovej ministerstvo bude do domácností distribuovať nový magazín

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR bude do domácností distribuovať svoj magazín, ktorý by mal informovať najmä o eurofondoch. TASR o tom informovalo MIRRI.

Ministerstvo investícií nechá takto rozposlať domácnostiam krajských miest do pol milióna výtlačkov mesačníka v najviac desiatich vydaniach. Verejné obstarávanie spolu maximálne piatich miliónov kusov periodika má hodnotu približne pol milióna eur bez dane z pridanej hodnoty.

Z prieskumov verejnej mienky, ktoré ministerstvo investícií zrealizovalo, podľa vlastných slov na základe svojich povinností, vyplynulo, že iba 40 % opýtaných považuje informácie o možnostiach čerpania finančnej pomoci Európskej únie do konkrétnych oblastí života spoločnosti za dostupné a zrozumiteľné.

„Rozhodli sme sa povinnú publicitu eurofondov, vyplývajúcu zo zákona robiť iným spôsobom, s väčším dosahom na občana tak, aby dostal komplexné informácie o eurofondoch a schémach podpory zrozumiteľným spôsobom,“ uviedol vedúci tlačového oddelenia MIRRI Andrej Ďuríček.

„Informačné noviny Lepšie Slovensko poskytnú ľuďom vo všetkých regiónoch komplexné informácie nielen o eurofondoch, no aj o iných schémach podpory, ktoré riadi naše ministerstvo. V novinách Lepšie Slovensko nájdu aktuálne a užitočné informácie či zaujímavé články o projektoch, ktoré sa zrealizovali, alebo sa realizujú v regiónoch z eurofondov,“ uzavrel Ďuríček.

(tasr, freepick)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x