4.1 C
Nitra
štvrtok, 18 apríla, 2024

Na krajských a okresných súdoch určili 19 nových sudcovských miest

Na krajských a okresných súdoch určili vlani v decembri pomocou analytického modelu 19 nových sudcovských miest. Vyplýva to z informácií zverejnených na webe Analytického centra Ministerstva spravodlivosti SR.

Cieľom určovania voľných miest sudcov pomocou analytického modelu je zefektívnenie výkonu súdnictva, posilnenie transparentnosti a zabezpečenie rovnakého prístupu občanov k spravodlivosti. Na krajských a okresných súdoch malo v roku 2022 podľa tohto modelu pôsobiť optimálne 1158 sudcov.

Metodika na určovanie počtu miest sudcov na okresných a krajských súdoch okrem iného zohľadňuje priemer odhadovanej dĺžky konaní na Slovensku. Na základe stanovených cieľov a parametrov určuje optimálny počet sudcov pre daný kalendárny rok.

Rezort spravodlivosti už skôr podotkol, že prax určovania voľných miest sudcov v súdnej sústave SR nebola do júna 2020 založená na vopred stanovených a zverejnených kritériách i modeloch výpočtov.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x