13.1 C
Nitra
piatok, 12 apríla, 2024

Remeselníci, pozor! Ste šikovní, a ak máte chuť, v Nových Zámkoch budete môcť prezentovať svoje výrobky

„Ten dělá to a ten zas tohle“ spieva slávny český herec Ján Werich v kultovej českej rozprávke Císařův pekař. Aj dnes je na Slovensku veľa profesií a najmä remeselníkov, ktorí sa starajú o to, že umenie našich starých a prastarých otcov ešte „nezakapalo“.

V minulosti sa zvyklo hovoriť, že remeslo má zlaté dno. Dnes to, žiaľ už tak neplatí, ba skôr sa dá povedať, že remeselníci takmer padli na samé dno. Odtiaľ sa však pomaly odrážajú, na čom majú zásluhu aj rozličné akcie, kde môžu prezentovať svoju šikovnosť a výrobky. Mesto Nové Zámky v statuse pozýva šikovných, ale aj tých menej šikovných, remeselníkov na trh, kde môžu prezentovať svoje výrobky.

YouTube video
Zdroj: YouTube.com

Vynikajúca príležitosť pre remeselníkov

Mesto Nové Zámky a Novovital usporiadajú 1. apríla 2023 od 10. do 16. hodiny v priestoroch Cisársko-kráľovskej Jazdiarne Veľkonočný remeselný trh, kde ponúkajú všetkým šikovným a tvorivým ľuďom prezentovať svoje výrobky. „Ak ste remeselník, a radi by ste ukázali svetu svoje výrobky, vyplňte žiadosť a čestné prihlásenie, ktoré nájdete kliknutím na odkaz (TU).

Cez jarné prázdniny budú prímestské autobusy premávať v obmedzenom režime

S podpisom žiadosti si záväzne rezervujete bezplatné predajné miesto, ktoré vám bude pridelené na základe losovania pri vstupe do priestorov jazdiarne,“ píše na sociálnej sieti Mesto Nové Zámky, ktoré ešte dodáva, že počet predajných miest je limitovaný.

Žiadosť a čestné prehlásenie môžu záujemcovia poslať do 24. marca e-mailom na adresu jana.krajci@novezamky.sk, alebo osobne odovzdať v kancelárii č. 113 na Mestskom úrade v Nových Zámkoch.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x