9.1 C
Nitra
sobota, 18 mája, 2024

Jarné prázdniny: Autobusy dopravcu Arriva budú premávať v prázdninovom režime

V Bratislavskom, Trnavskom a Nitrianskom kraji budú počas budúceho týždňa (20. – 24. 2.) premávať autobusové spoje dopravcu Arriva v prázdninovom režime.

Jarné prázdniny: Autobusy dopravcu Arriva budú premávať v prázdninovom režime

Dôvodom budú jarné prázdniny na západnom Slovensku. Spoje tak budú premávať ako v pracovný deň školských prázdnin. TASR o tom informovala spoločnosť Arriva. „Počas prázdnin klesá vyťaženosť spojov, ktoré využívajú žiaci základných a stredných škôl. Prázdninový režim v prímestskej a mestskej doprave tak umožňuje dopravcovi pružne reagovať na potreby cestujúcich. Ide o dočasnú zmenu, ku ktorej dochádza počas termínov školských prázdnin,“ pripomenul hovorca spoločností Arriva na Slovensku Peter Stach.

Spoločnosť Arriva zabezpečí v prázdninovom režime prímestskú dopravu v Bratislavskom, Trnavskom a Nitrianskom kraji, ako aj mestskú dopravu v Trnave, Senici, Komárne, Leviciach, Šuranoch a Šahách. Rovnako to bolo aj po minulé roky. Spoje, ktoré nepremávajú počas prázdnin, sú v cestovných poriadkoch označené značkou „10“. V mestách Piešťany, Hlohovec, Senica, Senec, Malacky, Vráble, Zlaté Moravce, Nové Zámky, Šaľa a Štúrovo bude mestská autobusová doprava premávať bez zmien. Počas sobôt 18. a 25. februára budú autobusy dopravcu premávať vo víkendovom režime ako počas akejkoľvek inej soboty v roku. Počas nedieľ 19. a 26. februára bude doprava na všetkých prímestských a mestských autobusových linkách zabezpečená ako v nedeľu a štátom uznané sviatky. Platné cestovné poriadky sú zverejnené na webovej stránke dopravcu.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x