24.1 C
Nitra
sobota, 25 mája, 2024

Šaľa: Voda z dvoch artézskych studní nie je pitná

Voda v dvoch zo šiestich artézskych studní v Šali nie je vhodná na pitie. Ukázali to najnovšie testy odobratých vzoriek.

Šaľa: Voda z dvoch artézskych studní nie je pitná
Artézska studňa v Šali (foto: sala.sk)

Ako informovala radnica, odborníci vykonali fyzikálnochemický rozbor vody, v ktorom skúmali prítomnosť mangánu, železa, horčíka, vápnika, olova a iných zložiek vody. V rámci mikrobiologického rozboru vody sledovali prípadnú prítomnosť baktérií. „Z výsledkov rozborov vyplýva, že voda nie je vhodná na pitné účely na Vlčanskej a Dolnej ulici, keďže dodaná vzorka vody z oboch studní prekračuje stanovené hodnoty mangánu a železa,“ uviedol mestský úrad.

V artézskych studniach na ulici M. R. Štefánika a Hornej ulici, na Námestí sv. Trojice a Pribinovom námestí v mestskej časti Veča je voda vhodná na pitie. „Šaľa je výnimočná množstvom zdrojov pitnej vody z artézskych studní. Keďže sa zloženie týchto verejne dostupných zdrojov vôd mení pod vplyvom prírody, mesto pravidelne kontroluje ich zloženie,“ pripomenula radnica.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x